eReport.sk
Zľava Valeri Zaluzhny a Jaroslav Naď.
Zľava Valeri Zaluzhny a Jaroslav Naď. Foto: fb/jaronadpublic

Minister Naď: Naďalej sa budeme usilovať o silné partnerstvo s Ukrajinou

Vojenské vzťahy Slovenska a Ukrajiny prechádzajú v poslednom období výrazným rozvojom, a to najmä vo vojensko-odbornej rovine. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) to zhodnotil po pondelkovom rokovaní s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Valeriiom Zaluzhnyim, ktorý na Slovensko pricestoval na pozvanie náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniela Zmeka.

Minister informoval zástupcu Ukrajiny aj o prebiehajúcich modernizačných projektoch v rámci OS SR a potenciálnych možnostiach spolupráce podnikov obranného priemyslu, priblížila hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

Témou rozhovoru boli aj aktuálne bezpečnostné a obranné výzvy v susedstve Ukrajiny. Šéf slovenského rezortu obrany opätovne deklaroval plnú podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, ako aj jej reformného procesu smerom k euroatlantickým štruktúram.

Pripomenul tiež, že Slovenská republika podporila návrh na vytvorenie vojenskej poradnej a výcvikovej misie Európskej únie na Ukrajine, zameranej na posilnenie vzdelávania a výcviku ukrajinských profesionálnych vojakov.

Minister Jaroslav Naď rokoval s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny

GALÉRIA – Foto: fb/jaronadpublic

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin odpovedá na otázky obèanov
  2. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Naď: Naďalej sa budeme usilovať o silné partnerstvo s Ukrajinou

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti