eReport.sk

Ukrajina je ďalšou krajinou, ktorá legalizovala Bitcoin

Ukrajina je už piatou krajinou v priebehu niekoľkých týždňov, ktorá stanovila základné pravidlá pre trh s kryptomenami, čo je znakom toho, že vlády na celom svete si uvedomujú, že Bitcoin tu je a bude i naďalej.

Jednomyseľným hlasovaním Ukrajinský parlament prijal zákon, ktorý kryptomenu legalizuje a reguluje. Doteraz sa na Ukrajine obchodovalo len nelegálnym spôsobom. Návrh zákona bol uvedený už v roku 2020 – a teraz smeruje na stôl prezidenta Volodymyra Zelenského.

Nová legislatíva taktiež vysvetľuje istú ochranu pred podvodmi pre tých, ktorý vlastnia Bitcoin a iné kryptomeny, a v prvom v jednokomorovom parlamente Najvyššej rady Ukrajiny sa zákonodarcovia odhodlali definovať základnú terminológiu vo svete kryptomien. Ak to prezident Volodymyr Zelenský podpíše, tak virtuálne aktíva, digitálne peňaženky a súkromné kľúče sa stanú pojmami, ktoré budú zakotvené v ukrajinskom práve.

Na rozdiel od postupu Salvadoru prijať Bitcoin ako zákonné platidlo, ukrajinský krypto zákon neumožňuje zavedenie Bitcoinu, ako spôsobu platby a nestavia ho na rovnakú úroveň, ako hrivny, ktorá je národnou menou krajiny.

Mykhailo Fedorov minister digitálnej transformácie hovorí že Ukrajina sa chce stať lídrom v danej oblasti a chce čo najrýchlejšie inovovať a modernizovať svoj bankový systém, tak aby mohla umožniť prechod na digitálnu menu.

Dušan Pataši, CVEU.eu

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport