eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO), Veronika Remišová (Za ľudí) a Richard Sulík (SaS). Foto: tasr
Igor Matovič (OĽaNO), Veronika Remišová (Za ľudí) a Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Kamenický: Drancovali Slovensko 3,5 roka ale nová vláda to má napraviť do 3 dní


Minister financií už má toho dosť. Všade počúva, že vraj terajšia vláda je zodpovedná za ekonomický marazmus, v ktorom sme sa ocitli. Práve naopak, vysvetľuje Kamenický. Vláda sa snaží konsolidovať a naprávať to, čo tu spôsobilo OĽaNO, SaS, Za ľudí a Sme rodina!

Minister financií už má toho dosť

„Všade počúvam, že vraj terajšia vláda je zodpovedná za ekonomický marazmus, v ktorom sme sa ocitli. Nie je tomu tak! Zásadne odmietam túto propagandu nielen opozície, ale aj vybraných médií, ktoré sa na toto podujali. Práve naopak, vláda sa snaží konsolidovať a naprávať to, čo tu spôsobilo OĽANO, SAS, ZA ĽUDÍ a SME RODINA,“ vysvetľuje minister financií.  

Kamenický upozornil aj na to, že oni mali peňazí ako žiadna iná vláda pred nimi. A aj tak vyšli doslova na psí tridsiatok. „Ekonómovia ako Matovič, Heger, Sulík a Remišová tu škodili slovenskej ekonomike v minulosti a na rok 2024 politickým legislatívnym „eldorádom“ Slovensku zanechali 8 miliardový deficit a zvýšili tak verejný dlh, lebo práve tento deficit je potrebné prefinancovať na finančných trhoch,“ dodal minister.

„Od novej vlády a ministerstva financií, samozrejme, títo „opoziční experti“ očakávajú, že to, čo oni drancovali 3,5 roka, nová vláda napraví buď okamžite, alebo maximálne do 3 dní! Čudujem sa napríklad takému Viskupičovi zo SASky, že s plechovou tvárou dokáže kritizovať výšku úrokov, za ktoré si Slovensko požičiava na trhu a pritom on je za to spolu s Matovičom priamo zodpovedný!“ hnevá sa Ladislav Kamenický.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS)
  2. Zahraničie si Žilinku váži

„Dokonca niektoré médiá a opozícia dokážu obviňovať vládu aj za vysoké úroky na hypotékach. Pritom to boli práve oni, ktorí spôsobili vysoké úrokové prirážky na našich dlhopisoch. Bola to práve dnešná opozícia, ktorá tvrdila, že s hypotékami netreba ľuďom pomáhať a nech si to plne zaplatia sami,“ píše minister ďalej.

Teraz zas škodí Progresívne Slovensko

Podľa neho, Progresívne Slovensko škodí Slovensku aj dnes. Ako? „Z ich niektorých vyjadrení a najmä činov sa nedá nezbadať to, čo by si PS-ko najviac želalo aby Slovensko prišlo o peniaze z eurofondov a Plánu obnovy, a robia pre to maximum. Respektíve aby si Slovensko nebolo schopné požičať peniaze na finančných trhoch,“ upozorňuje minister.

„Ako si mám inak vysvetliť žalovanie v Bruseli a úporné sledovanie a kontraproduktívne komentovanie každej aukcie slovenských dlhopisov? …Keď Slovensko predá nové dlhopisy, v liberálno-progresívnom tábore vidíme veľké sklamanie, ale samozrejme treba si vždy kopnúť do vlády. Síce ste predali, ale mohli ste lacnejšie,“ vysvetľuje logiku liberálov Kamenický.

„Nová vláda robí všetko pre záchranu ekonomiky a bude pokračovať v konsolidácii verejných financií tak, ako sme si to naplánovali! Psi nech si brešú, karavána ide ďalej,“ ukončil svoj príspevok na sociálnej sieti Ladislav Kamenický.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický: Drancovali Slovensko 3,5 roka ale nová vláda to má napraviť do 3 dní

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: