eReport.sk
Natália Milanová
Telerozhlas dostane nakoniec trochu menej, oznámila Natália MIlanová. Archívne foto: tasr

Milanová o bezpečnosti novinárov: Ministerstvo kultúry má dobrého partnera v ministerstve spravodlivosti

Ministerstvo kultúry má dobrého partnera v ministerstve spravodlivosti. Tieto slová povedala dočasne poverená ministerka kultúry SR Natália Milanová. Zúčastnila na druhom ročníku medzinárodného summitu pre demokraciu. Ten sa konal online súčasne v USA, Holandsku, Južnej Kórei, Kostarike a Zambii. V piatok to uviedlo ministerstvo kultúry, informuje TASR.

Tohtoročný summit pre demokraciu sa zameral na dôležitosť demokracie, slobodný prístup spoločnosti k dôveryhodným a nezávislým informáciám, slobodu médií a bezpečnosť novinárov a novinárok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičove nadávky nespomínajú
  2. Kauza Kuciak pokračovala na súde ďalšími výpoveďami
  3. S parlamentnou kultúrou to vyzerá katastrofálne
  4. Niečo sa chystá!
  5. U Lipšica je všetko v poriadku?

Milanová o bezpečnosti

Na tému demokracie a bezpečnosti novinárov diskutovala Milanová s britským štátnym tajomníkom pre otázky bezpečnosti Tomom Tugendhatom. ROvnako aj predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií Teresou Ribeirovou.

Ministerka kultúry informovala o legislatívnych krokoch, ktoré Slovensko podniklo v mediálnej oblasti po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Vyzdvihla tiež medzinárodnú spoluprácu, v rámci ktorej Slovensko čerpá z príkladov dobrej praxe zavedenej v Holandsku prostredníctvom platformy PersVeilig na ochranu novinárov a novinárok.

Dobrý partner

 Milanová tiež hovorila o aktivite slovenského rezortu kultúry na podporu novinárov a novinárok v problematike strategických žalôb, ktoré sa snažia zabrániť účasti verejnosti, osobitne novinárom a novinárkam, na informovaní o veciach verejného záujmu (tzv. SLAPP žaloby).

„Ministerstvo kultúry má dobrého partnera v ministerstve spravodlivosti. Spolupracujeme na zmenách v trestnom zákone. Tie by mali zaviesť vyššie tresty za útoky na novinárov a novinárky, ako aj zmierniť negatívne dopady na médiá v súvislosti s trestným činom ohovárania,“ povedala Milanová. Dodala, že oba rezorty vnímajú ako veľmi dôležitú tému aj SLAPP žaloby. „Preto chceme spoločnými silami v tejto legislatívnej otázke položiť základy pre nastupujúcu vládu, aby táto problematika v budúcnosti nebola ignorovaná,“ konštatovala Milanová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milanová o bezpečnosti novinárov: Ministerstvo kultúry má dobrého partnera v ministerstve spravodlivosti

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti