eReport.sk
Milan Lasica neprijal úlohu v rozprávke, foto: rtvs

Milan Lasica a jeho ženy: Prvá mu dala prednosť pred Abrhámom, druhú poznal odmalička!

Smrť Milana Lasicu (†81) zasiahla Slovensko. Tieto ženy miloval a stali sa jeho manželkami!

Náhla smrť herca, dramatika, textára a humoristu Milana Lasicu prišla ako blesk z čistého neba. Populárny herec zomrel v nedeľu priamo na koncerte so svojou obľúbenou kapelou Bratislava Hot Serenaders vo svojom divadle. Lasica ešte stihol ďakovačku, potom ho zradilo srdce. „Takto odchádzajú len tí najväčší, len keby to nás ostatných tak strašne nebolelo,“ zahalilo sa do smútku divadlo, v ktorom humorista skonal.

Viac sa dozviete:

Milan Lasica tvoril nerozlučnú dvojicu s Júliusom Satinským, ktorého poznal od detstva. Ich komika bola založená na rozoberaní banálnych životných situácií a ich posunu do absurdity. Vo svojich dialógoch naviazali na komiku Voskovca a Wericha a ich humor bol zrozumiteľný aj v susedných Čechách.

Obľúbený herec sa ženil dvakrát. Jeho prvou manželkou bola známa speváčka Zora Kolínska. Brali sa keď mal len 22 rokov a vraj sa vtedy na svadbu necítil. Manželstvo zostalo bezdetné a po ôsmych rokoch skončilo. Mimochodom v súboji o priazeň Kolínskej vtedy Lasica vyhral nad Josefom Abrhámom, ktorý sa o túto atraktívnu dámu takisto uchádzal.

Jeho druhou manželkou sa stala herečka a bývalá diplomatka Magda Vášaryová, ktorú spoznal ešte ako trinásťročné dievča. On mal vtedy 21 rokov a bol spolužiakom jej sestry Emílie. Vzťah sa začal postupne rodiť potom ako sa stali divadelnými kolegami. Svadbu mali v roku 1980 a vychovali dve dcéry Hanu a Žofiu.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport