eReport.sk
Je Slovensko ešte právny štát?
Exminister vnútra Roman Mikulec. Foto: tasr/ap

Mikulec „strčil nos“ do českých volieb. Vyjadril podporu Pavlovi a opäť urazil ľudí!


Mikulec „strčil nos“ do českých volieb. Dočasný minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) priamo počas prebiehajúcich prezidentských volieb vyjadril podporu konkrétnemu kandidátovi. Z právneho hľadiska je takáto situácia samozrejme v poriadku. Vyjadrovanie sa k zahraničným voľbám, ešte k tomu rovno počas ich konania, sa však javí byť diplomaticky problematickým aktom. Mikulec sa však aj napriek diplomatickým pravidlám rozhodol podporiť Petra Pavla. Ide o kandidáta, proti ktorému stojí český expremiér Andrej Babiš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Petr Pavel
  2. Dzurinda sa nevzdáva
  3. Volička hlasuje počas 2. kola prezidentských volieb vo volebnej miestnosti v obci Průhonice.

„V Česku sa dnes začalo druhé kolo prezidentských volieb. Rád by som verejne vyjadril sympatiu vojenskému generálovi vo výslužbe pánovi Petrovi Pavlovi. Bude to zrejme tesný súboj,“ vyjadril sa v piatok Mikulec na sociálnej sieti.

„Moje sympatie sú naklonené generálovi“

Dianie v Česku sa stalo počas kampane pred druhým kolom volieb v skutku dynamickým. Celkom nevýraznú kampaň spred prvého kola vystriedali priame a nepriame útoky. Ale aj vyhrážky smerované na Babiša a hoax o Pavlovej údajnej smrti.

„Moje sympatie z dvojice, ktorá súperí o post prezidenta ČR, sú naklonené generálovi. Azda aj z dôvodu svojej profesionálnej minulosti ho vnímam ako vhodného kandidáta na post hlavy štátu. Byť na čele krajiny znamená vedieť si zachovať chladnú hlavu aj v zložitých situáciách a generál Pavel na to predpoklady z môjho pohľadu má,“ pokračuje k voľbám Mikulec.

Opäť útočí na opozičných voličov

Mikulec mal z nejakého dôvodu potrebu poukázať aj na prieskum medzi slovenskými voličmi. Vyplýva z neho, že koaličný a liberálnejší volič by volil skôr Pavla, zatiaľ čo volič ľavicovejších a konzervatívnejších strán by volil Babiša. Mikulec si myslí, že to, že by Babiša takýto typ voliča podporil, je jedným z dôkazov toho, že Babiš je nevhodnejší kandidát.

„So záujmom som si pozrel prieskum voličov na Slovensku o preferenciách našich občanov v tejto voľbe. Vyplynulo z neho, že Andreja Babiša by volili primárne voliči Smeru-SD, Hlasu a Republiky. Ďalší komentár k tomu nie je potrebné dodať. Verím, že si naši susedia v Česku vyberú správne,“ dodal Mikulec. Opäť pritom urazil časť občanov, pre ktorých pracuje. Veď prečo by ich nekádroval podľa toho, aké majú politické preferencie? Prekvapenie? Pri Mikulcovi sotva.

Zdroj: fb/romanmikulec13

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec „strčil nos“ do českých volieb. Vyjadril podporu Pavlovi a opäť urazil ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre