eReport.sk
Spolupracuje na nej s UKF
Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj :tasr

Blanár chce vidieť Mikulcov koniec: On sa dokonca chváli, že je o nelegálnych migrantov postarané!

Podpredseda parlamentu a opozičnej strany Smer-SD Juraj Blanár dúfa, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) bude odvolaný. Obáva sa však, že strany ako SaS a Sme rodina opäť na poslednú chvíľu nenaberú odvahu a nezahlasujú za odvolanie ministra, ktorého prácu dlhodobo kritizujú. Mikulec podľa sociálnych demokratov nezvláda opatrenia v súvislosti s náporom nelegálnych migrantov. Pre situáciu na Slovensku s nami dokonca uzatvorili hranice viaceré susedné krajiny.

„Minister vnútra Roman Mikulec sa drží svojej stoličky. Ani dnes, keď sa ho snažíme odvolať v parlamente po ôsmy krát, nechce odstúpiť. Myslím si, že by si vydýchlo len celé Slovensko, ale aj pohraničníci z Česka a Rakúska. Strážia naše hranice, aby k nim neprúdili davy nelegálnych migrantov. Ministrovi vnútra z OĽANO to však nevadí, ak sú títo ľudia na Slovensku. Ale v pléne sa dokonca chváli, že o migrantov je postarané – strava a zázemie pri hraniciach. Je to výzva pre nich, aby pokračovali vo svojom nelegálnom konaní? A toto všetko zaplatia všetci občania Slovenskej republiky,“ píše Blanár na sociálnej sieti.

Foto: fb/jurajblanár

„Hegerova koalícia sa drží silou-mocou postov“

Zo strany vládnych predstaviteľov podľa skúseného politika len ťažko očakávať istú dávku sebareflexiu. Podľa Smeru predstavitelia vlády dlhodobo preukazujú, že neexistuje problém, pri ktorom pri prišli k sebareflexii a svoje pozície opustili. Mikulec je okrem témy nelegálnej migrácie podľa Smeru problematický aj preto, lebo sa podľa strany podieľa na manipulácii trestných konaní, namierených proti opozícii.

„Arogantná reakcia koalície je držať sa vládnych postov silou-mocou, pretože už vie, že jej väčšina Slovákov nedôveruje a že sa po voľbách už nevrátia na svoje pozície. Ale čo bude dovtedy? Čo bude s našou vlasťou? Tisíce migrantov na Slovensku? Hodiny našich občanov strávených na hraniciach s Českom a Rakúskom, kým sa dostanú do týchto krajín? A odpoveď ministra vnútra Mikulca a v stanovisku Hegerovej vlády je, že o migrantov je postarané! O nelegálnych migrantov, ktorí by mali byť obmedzení na slobode po prekročení hraníc!,“ konštatuje Blanár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hamran chce hodnosť i vyšší plat
  2. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  3. Blaha o rozhodnutí Nemecka
  4. Raziu vykonala inšpekcia rezortu vnútra
  5. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla
  6. roman mikulec porušil zákon
  7. Demokratické hodnoty sa zase prejavili?
  8. slovnaft vláda ohrozuje bezpečnosť
  9. Raziu vykonala inšpekcia rezortu vnútra
  10. Šéf Sme rodina Boris Kollár

Občania sa podľa neho nemôžu spoľahnúť ani na to, že by za Mikulcove odvolanie hlasovala jedna z bývalých, alebo súčasných vládnych strán. „A keď príde na hlasovanie o tom, aby R. Mikulec skončil na svojej pozícii, akože-opozičná SaS hlasovať nebude a ešte stále koaličná Sme rodina sa alibisticky zdrží,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár chce vidieť Mikulcov koniec: On sa dokonca chváli, že je o nelegálnych migrantov postarané!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti