eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec.
Minister vnútra Roman Mikulec. Foto: tasr

Mikulec o pokuse zadržať Zuriana: Neviem vopred o plánovaných akciách!

Informácie o obvinení a pokuse zadržať bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislava Zuriana sa dozvedel minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v piatok ráno.

Potvrdzuje to, ako tvrdí, jeho predošlé vyjadrenia, že nevie vopred o plánovaných akciách NAKA a v tomto prípade Úradu inšpekčnej služby. Stanovisko ministra poskytol Petar Lazarov z rezortu vnútra.

“Vyšetrovatelia sú procesne nezávislí a mne ako ministrovi vnútra neprislúcha ich prácu akokoľvek komentovať,” skonštatoval Mikulec.

V piatok ráno mala u Zuriana doma v Poprade zasahovať polícia. Ten je však v súčasnosti v zahraničí. Bývalý šéf NAKA mal byť podľa medializovaných informácií obvinený zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Obviniť ho mala inšpekcia ministerstva vnútra. Zurian požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru k 15. máju. Z funkcie odišiel na vlastnú žiadosť. Zároveň odišiel aj z polície.

K udalosti sa vyjadrili aj ďalší politici, priniesli sme vám aj reakciu nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu.Zurian dostane politický azyl kdekoľvek ukáže prstom,” napísal Taraba.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport