eReport.sk
Branislav Zurian Foto: tasr

Policajti chceli zadržať exšéfa NAKA Zuriana, ale neuspeli lebo nebol doma

Kukláči chceli ráno zaistiť bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana. Nenašli ho však doma v jeho popradskom byte. Zurian sa totiž nachádza v zahraničí. Uviedol, že keď sa vráti na Slovensko sám príde vypovedať na políciu.

Policajti mali dnes ráno v pláne zadržať exšéfa NAKA Branislava Zuriana. V jeho popradskom byte prebehla domová prehliadka. Ako prvý na to upozornil Denník N

Zurian je ale v cudzine. O policajnej akcii vo svojom byte ani nevedel. Inšpekcia ministerstva vnútra ho obvinila pre výpoveď Borisa Beňu. Ten mal vyšetrovateľom porozprávať o tom ako mu Zurian prezradil, koho NAKA odpočúva. Podľa Zuriana to však trestný čin nie je.

Bývalý šéf NAKA tvrdí, že príde na políciu a hovorí, že je v kontakte s vyšetrovateľom. „Nie som si vedomý, že by som sa dopustil nejakej trestnej činnosti,“ uviedol pre Denník N Zurian. Doplnil, že keď sa otestuje na prítomnosť koronavírusu, príde na políciu.

Stopa vedie k Makóovi

Policajná inšpekcia ho mala informovať, že je obvinený, ale nepovedali mu, z čoho konkrétne. Inšpekcia zadržala aj vedúceho operatívy v Bratislave Jána Kaľavského.

Zurianom sa inšpekcia začala zaoberať po tom, ako bývalý námestník SIS Boris Beňa o ňom vypovedal, že vynášal utajované informácie. Beňa mal na základe týchto informácií varovať pred zatknutím bývalého šéfa kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Zurian to odmieta.

Na pozícii šéfa NAKA skončil Zurian k 15. máju na vlastnú žiadosť, ktorý zároveň požiadal aj o odchod z polície do civilu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Policajti chceli zadržať exšéfa NAKA Zuriana, ale neuspeli lebo nebol doma

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti