eReport.sk
mikloš pauhofová čekan vyzvali
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký. Zdroj: tasr

Mikloš, Pauhofová či Čekan vyzvali ministra školstva, aby odsúdil novelu školského zákona

Viaceré osobnosti vyzvali ministra školstva Jána Horeckého, aby verejne odsúdil predloženú novelu školského zákona, podporujúcu stigmatizáciu a šírenie nenávisti voči LGBTI+ ľuďom v školách. Novelu predložili poslanci Štefan Kuffa a Filip Kuffa (obaja nezaradení). TASR o tom za signatárov informoval Juraj Hipš.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Baránek o Zelenskom a USA
  2. matovič boj proti mafii
  3. generál viktorín prestaňte klamať
  4. ÚŠP zase raz pohorel

Signatármi výzvy sú napríklad vedec Pavol Čekan, herečka Táňa Pauhofová, ekonóm Ivan Mikloš či laureáti ceny Učiteľ Slovenska a Zlatý Amos. Cieľom novely je „zákaz prezentácie a výučby sexuality, propagujúcej homosexualitu, zmenu pohlavia alebo odchýlku od rodovej identity určenej pri narodení“ v školách a školských zariadeniach. Ako aj „zákaz činnosti združení a realizácia prednášok a školení zameraných na podporu homosexuality, zmenu pohlavia alebo odchýlku od rodovej identity určenej pri narodení.“

Úloha ministra

„LGBTI+ mladých ľudí nájdeme na mnohých školách po celom Slovensku,“ upozornil Hipš. Ako doplnil, úlohou ministra školstva je vytvárať také prostredie v školách a školských zariadeniach, kde sa budú cítiť bezpečne všetky deti aj mladí ľudia vrátane LGBTI+ ľudí. Preto žiadame Jána Horeckého, aby novelu verejne odsúdil a vyzval poslancov, aby za ňu nehlasovali ani v prvom čítaní,“ dodal Hipš.

Bezpečnosť

Signatári výzvy zdôrazňujú, že je to ten najmenší krok, ktorý minister školstva môže spraviť pre vytváranie bezpečného a rešpektujúceho prostredia pre všetky deti.

O novele školského zákona sa má hlasovať v Národnej rade SR v najbližších dňoch.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikloš, Pauhofová či Čekan vyzvali ministra školstva, aby odsúdil novelu školského zákona

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti