tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.
Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas. Foto: tasr

Mikas smerom k zamestnávateľom: Aktualizujte si svoje pandemické pohotovostné plány!

Odborníci očakávajú nárast ochorení COVID-19 na jeseň. Dôvodmi nárastu sú podľa nich najmä návraty z dovoleniek, začiatok školského roka či presun podujatí do interiérov. Ministerstvo zdravotníctva SR, konzílium odborníkov a Úrad verejného zdravotníctva SR preto upozorňujú na dôležitosť dodržiavania odporúčaní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. koronavírus, svet, rúško, nákaza, covid
  2. Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.
  3. Zrelé vírusové častice opičích kiahní oválneho tvaru (vľavo) a sférické nezrelé vírusové častice získané zo vzorky ľudskej kože (vpravo).
  4. testovanie

„Nie je naším cieľom robiť opatrenia týkajúce sa povinností, chceli by sme ísť cestou odporúčaní a informácií, ako sa chrániť,“ skonštatoval hlavný hygienik SR Ján Mikas. Návrat k režimu OTP sa podľa neho neočakáva.

Mikas pripomenul, že v súčasnosti platia dve vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. „Jedna sa týka použitia respirátorov, druhá izolácie počas karantény,“ doplnil. Zároveň vyzval podniky a zamestnávateľov, aby si aktualizovali svoje pandemické pohotovostné plány napríklad, ako by postupovali, keby im vypadla určitá časť zamestnancov.

Hlavný hygienik apeluje tiež na občanov, aby si svoje zdravie chránili. Vyzdvihol význam očkovania, hygieny rúk a zásady respiračnej hygieny. Odborníci dodali, že dôležité je tiež dodržiavanie fyzického odstupu či vyhýbanie sa kontaktu s chorými osobami a uzavretým priestorom s vysokou koncentráciou ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikas smerom k zamestnávateľom: Aktualizujte si svoje pandemické pohotovostné plány!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku