eReport.sk
Tábor pre migrantov v Aténach.
Tábor pre migrantov v Aténach. Fot: fb/mvsr

Migračné úrady Slovenska a Grécka budú spolupracovať: Mikulcov rezort vysvetlil podrobnosti

Migračný úrad Ministerstva vnútra (MV) SR bude od jesene tohto roka spolupracovať s gréckym ministerstvom pre migráciu a azyl. Spolupráca bude zahŕňať výmenu odborných poznatkov v oblasti sociálnej práce, identifikácie zraniteľných osôb a riešenia konfliktov v utečeneckých táboroch. Rezort vnútra o tom informoval na sociálnej sieti.

“Slovensko kapacitne posilní sociálnu prácu v jednom zo siedmich táborov v Aténach a podporí ho aj materiálnou pomocou v podobe školských pomôcok a hygienických potrieb,” priblížilo ministerstvo. Okrem sociálnych pracovníčok migračného úradu sa skúma aj možnosť nasadenia kolegov z antikonfliktného tímu polície do terénnej alebo školiteľskej práce v Grécku.

„Veľmi nás potešilo, že grécka strana prijala náš návrh s vďakou a slovami, že Slovensko je prvou krajinou, ktorá Grécku ponúkla bilaterálnu spoluprácu v uvedenej podobe a v tejto oblasti,“ skonštatovala riaditeľka odboru migrácie a integrácie migračného úradu Petra Achbergerová.

Ako dodala, pre slovenských pracovníkov je to možnosť, ako si prehlbovať a rozširovať vlastné vedomosti a pracovné skúsenosti, keďže azylové zariadenia na Slovensku sú obsadené len v minimálnej miere.

Zdroj: fb/ministerstvovnutrasr

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport