eReport.sk
Nevzdávame sa!
Členovia Progresívneho Slovenska. Zdroj: FB / Progresívne Slovensko

Michal Šimečka v tom má jasno: Podporu PS pre ústavné zmeny z dielne vlády si predstaviť nevie

Opozícia je na to, aby kritizovala kroky vládnej koalície, ktorej sa jej nepáčia. Opozícia ako Progresívne Slovensko je tu však zrejme najmä preto, aby a priori kritizovala všetko, čo vyjde z pera a úst vládnej trojkoalície. A je jedno, či je to dobré a v prospech ľudí, respektíve či z toho budú mať Slováci nejaký profit. Ak z toho nemajú progresívci nič, tak proti tomu treba bojovať. Dokumentujú to aj kroky, ktoré Progresívne Slovensko robí v prípade ústavných zmien.

Slovensko omnoho väčšie problémy

Líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka si nevie predstaviť podporu prípadných ústavných zmien z dielne vlády. Považuje to totiž za riziko. Vláda už podľa neho ukázala, že jej cieľom je koncentrácia moci a deštrukcia právneho štátu. Obáva sa toho aj pri zmene volebného systému. „Neviem si predstaviť situáciu, v ktorej by sme s ňou spolupracovali na zmene ústavy. A špeciálne sa mi to zdá nebezpečné, pokiaľ sa bavíme napríklad o zmenách vo volebnom systéme,“ povedal v rozhovore pre TASR Šimečka. Čo sa týka zmeny volebného systému, v akademickej a teoretickej rovine sa podľa neho dá rozprávať o rôznych modeloch. „My máme jeden volebný systém, na ktorý sme si v zásade zvykli, ale má svoje problémy, nedostatky, riziká, to všetko je pravda,“ uviedol ďalej.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tamara Stohlová
  2. Strašenie opozícii nevychádza
  3. Michal Šimečka
  4. Demokracia a láska k vlasti

Progresívne Slovensko sa však podľa neho nechce podieľať na snahe premiéra Robert Fico (Smer-SSD) „zabetónovať“ sa pri moci. „Naopak, budeme proti tomu bojovať. Nevidím teraz žiadny urgentný dôvod, aby sme sa zaoberali zmenou volebného systému. Teraz má Slovensko omnoho väčšie problémy,“ zdôraznil Šimečka, ktorý nechcel špekulovať o tom, v akých prípadoch by rokovali s koalíciou o prípadnej podpore pre návrhy z dielne PS. Líder progresívcov označil za pochopiteľné, že hnutie bude chcieť napĺňať svoj program a snažiť sa o získanie podpory pre svoje návrhy. „Ale ako som vravel, neviem si teraz predstaviť, že by sme spolupracovali s vládnymi stranami na ústavných zmenách,“ zdôraznil Michal Šimečka.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Michal Šimečka v tom má jasno: Podporu PS pre ústavné zmeny z dielne vlády si predstaviť nevie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne