tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Nápis na budove, v ktorej sídli Ministerstvo financií SR na Štefanovičovej ulici v Bratislave.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Mestá požiadajú o odpustenie splatenia pandemickej pôžičky

Členovia Únie miest Slovenska (ÚMS) požiadajú Ministerstvo financií SR o odpustenie splatenia finančnej výpomoci, ktorú dostali v roku 2020 v súvislosti s riešením  pandémie ochorenia COVID-19. Zhodli sa na tom primátorky a primátori členských miest Únie miest Slovenska na stredajšom online zasadnutí republikovej rady.

„ÚMS zároveň vyzýva všetky ostatné samosprávy na Slovensku, ktoré túto finančnú pomoc dostali, aby sa k spoločnej iniciatíve miest pripojili,“ uviedla hovorkyňa strešnej organizácie mestských samospráv Daniela Piršelová.

Mohlo b vás zaujímať

  1. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.


Únia si podľa jej slov plne uvedomuje zložitosť a vážnosť ekonomickej a hospodárskej situácie, pripomína však zároveň, že základnou úlohou samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov.

„Samospráva má zabezpečiť celkový rozvoj, nielen kúriť a svietiť, pričom niektoré samosprávy môžu mať problém aj s týmito základnými službami,“ upozornila hovorkyňa ÚMS. Zvolený postup má preto svoje opodstatnenie práve v tomto čase, keďže neodpustenie návratnej finančnej výpomoci by malo priamy vplyv na rozpočty rokov 2024 a 2025,“ dodala v súvislosti s iniciatívou ÚMS.

Informovala takisto, že členské mestá ÚMS budú pozorne sledovať ďalší vývoj vlastnej ekonomickej situácie, postup zo strany štátu, a v septembri sa rozhodnú, aké ďalšie kroky podniknú. Členovia ÚMS opätovne vyzvali exekutívu k začatiu reálnej diskusie o reforme verejnej správy vrátane zmien vo financovaní, ktoré by zamedzili ďalším, často populistickým politickým riešeniam na úkor miest.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mestá požiadajú o odpustenie splatenia pandemickej pôžičky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku