eReport.sk
Dmitrij Medvedev hovorí o blízkosti jadrového konfliktu.
Dmitrij Medvedev. Foto: tasr

Medvedev: Rusko by mohlo anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine

Ruský exprezident a súčasný podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev v sobotu naznačil, že Moskva by mohla anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine. Vyjadril sa tak v deň výročia ruskej anexie štyroch oblastí na východe a juhu Ukrajiny, píše TASR podľa správy agentúry AFP.

„Špeciálna vojenská operácia bude pokračovať až do úplného zničenia nacistického režimu v Kyjeve,“ povedal Medvedev. „Víťazstvo bude naše a v rámci Ruska vzniknú ďalšie nové regióny,“ dodal.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. Volodymyr Zelenskyj

Moskva nemá úplnú kontrolu

AFP približuje, že Rusko označuje termínom „nové regióny“ územia ukrajinskej Doneckej, Luhanskej, Záporožskej a Chersonskej oblasti, ktoré ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil vlani 30. septembra za súčasť Ruska. Väčšina medzinárodného spoločenstva tento krok neuznáva, pričom podľa Západu išlo o nezákonnú anexiu.

Rusko usporiadalo tento mesiac v zmienených oblastiach aj voľby. Ako však pripomína AFP nad žiadnym z týchto regiónov nemá Moskva úplnú kontrolu. Pričom Kyjev sa ich momentánne snaží opätovne získať v rámci svojej protiofenzívy.

Putin prehovoril k národu

Rusom sa v sobotu, a teda deň výročia zmienenej anexie, prihováral aj samotný Putin. Ten uviedol, že obyvatelia týchto anektovaných oblastí vyjadrili v nedávnych regionálnych voľbách túžbu byť súčasťou Ruska.

Medvedev bol na rozdiel od šéfa Kremľa kedysi považovaný za liberálneho a reformistického politika. V ostatnom čase sa však stal jedným z najhlasnejších podporovateľov ruskej invázie na Ukrajinu a kritikom Západu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medvedev: Rusko by mohlo anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre