eReport.sk

Matovičove podivné statusy: Odborník za jeho kanonádou príspevkov vidí prefíkanú stratégiu

Status sem, status tam a aspoň 5x za deň. Igor Matovič za svoju obsesiu zverovať sa s každou malichernosťou na sociálnej sieti dostal prezývky ako statusový kráľ či internetový premiér resp. teraz už minister. Na prívaly príspevkov si už verejnosť za vyše roka zvykla, no expert na komunikáciu si všimol, že nemusí ísť iba o Matovičovu kratochvíľu. Za jeho statusovou smršťou vidí premyslenú stratégiu na odvedenie pozornosti.

„Jedna možnosť je, že on je klaun, on sa proste zabáva,“ nevylúčil v reakcii na posledné príspevky ministra financií na sociálnej sieti odborník na marketing a komunikáciu Pavol Minár. Matovič v poslednej dobe opäť zaujal, keď voličov informoval, že namiesto normálneho šampónu použil omylom ten pre mačky. Následne pridal aj fotku s mačacou frizúrou.

Mačacia kamufláž

„On tým šampónom naozaj strhol veľkú pozornosť. Neviem či to nie je pokus vytvoriť si novú agendu, aby sa prekryla tá možnosť, že by mu niekto vyčítal kritický postoj k odvolávaniu ministerky Márie Kolíkovej,“ načrtol možné vysvetlenie expertný komunikátor. Hovorí, že nielen odvolávanie ministerky ale aj diskusia o kolúznej väzbe sú témy, ktoré sa expremiér snaží zakryť.

Mačiak Matovič – Foto: FB IM

„V médiách sa začali objavovať hlasy kde je ten protikorupčný étos. Ja dávam takú hypotézu, že čo keď mačacia šampónová téma plus tá náhla tlačovka na úrade vlády o tom akí sú v SaS asociálni, je zastierací manéver, aby strhol pozornosť k inej téme,“ poznamenal Minár.

Statusoval aj počas krízy

Upozornil, že túto stratégiu využíva Matovič už dlhodobo. Ako príklad uviedol jeho facebookové správanie počas marcovej vládnej krízy. „Nezmyselne mal päťkrát denne status, ale popri tom zrejme robil nejaké tajné rokovania. Keď to vyzeralo, že bude trojkoalícia bez Sulíka, tak tam museli prebiehať nejaké stretnutia. Vtedy to mohla byť tiež kamufláž, že všetci riešili jeho statusy, ale si neuvedomili, že on môže robiť rokovania,“ vytiahol nečakanú súvislosť Minár.

„On vie kedy má pribrať, kedy má ubrať, kedy má dať šampón a vytiahnúť mačiaka, ale tým nehovorím, že to robí výborne lebo vidíme, že jeho percentá klesajú. Ale klesajú k normálu k tomu čo dlhodobo má,“ doplnil.

Dodáva, že keby podobný status pridal štandardný minister financií krajín Európskej únie bolo by to divné. „Ale on je archetypálne zabávač, on je klaun. Pri ňom mi to ani nepríde ako neprístojné. Čím nechcem povedať, že je to v poriadku. To je z toho rangu ako keď odfotil ako sedí bez topánok na rokovaní vlády,“ zhodnotil odborník na komunikáciu.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičove podivné statusy: Odborník za jeho kanonádou príspevkov vidí prefíkanú stratégiu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti