eReport.sk
Andrej Stančík (OĽaNO). Foto: tasr

Matovičov poslanec posiela jasný odkaz vlastným: Prosím, neblbnime!

Mladý poslanec OĽANO Andrej Stančík (25) vyzýva vlastné rady na zdržanlivosť. Na voličov a sympatizantov hnutia apeluje, aby sa neuzatvárali do bubliny a neviedli svätý boj proti sprisahaniu démonických síl. Prekážajú mu podivné prieskumy preferencií, ktoré kolujú po internete. Šokujúco sa v nich totiž Obyčajní ľudia ocitli na špici.

„Prosím neblbnime! Rozmohol sa nám tu taký nešvár,” začína svoj status na sociálnej sieti Andrej Stančík, ktorý sa preslávil svojim videom v slipoch. Uvádza, že niektoré skupiny sú zahatené vymyslenými prieskumami, v ktorých záhadne vedie OĽANO. A to napriek tomu, že relevantné agentúry hovoria opak. „Ako poslanca za OĽANO by ma takéto výsledky možno tešili, no bolo by to len vytváraním akejsi imaginárnej reality, v ktorej je všetko v poriadku a žiadna kríza sa vlastne nedeje,” varuje zákonodarca.

V prieskume, ktorý koluje medzi fanúšikmi Matovičovho hnutia, šokujúco vedie OĽANO pred Hlasom. – Foto: STATISTA

Dopĺňa, že žiť vo vzdušných zámkoch je príjemné tak ako opojenie alkoholom. No po ňom prichádza kruté vytriezvenie. „Zatvárame sa do bubliny, v ktorej je náš boj svätý a každý, kto si dovolí kritiku je súčasťou akéhosi sprisahania démonických síl. To najhoršie, čo politik môže spraviť, je stratenie kontaktu s realitou,” snaží sa otvoriť oči niektorým voličom Matovičovho hnutia.

Zákonodarca apeluje: Nešírte hoaxy

Zdôrazňuje, že touto cestou nepôjde a prosí svojich fanúšikov, aby verili len relevantným agentúram. „Napriek tomu, že majú rozdielne metódy a výsledky, verím im rozhodne viac ako týmto pokútnym grafickým prácam s náhodne pridelenými percentami,” priznal sa Stančík.

Ďalej píše, že kríze sa treba postaviť a nie zatvárať pred ňou oči. „Rád by som vás poprosil, aby ste nešírili takéto „prieskumy”, ktoré nekorešpondujú s realitou a vytvárajú falošnú predstavu o súčasnej situácii. Je to na rovnakej úrovni ako šírenie hoaxov a konšpirácií,” uzavrel.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport