eReport.sk
Heger má jasnú víziu
Sprava podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič sa posťažoval: Progresívni úchylkovia neodolali pokušeniu. TOTO o mne začali šíriť

Líder OĽANO a minister financií Igor Matovič dal v sobotu o sebe opäť vedieť. Najprv pochválil šéfa rezortu obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) a o približne hodinu neskôr sa snažil vysvetliť ako to myslel, keď v piatok (26.8.) písal o „palmičke“. Zároveň v tejto súvislosti obvinil progresívne sily, že jeho včerajší status zneužili voči jeho osobe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave.
  2. Predseda SaS a minister hospodárstva SR Richard Sulík.
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Brigita Schmögnerová na snímke z 23. januára 2002, kedy oznámila, že odstupuje z postu ministerky financií SR.
  5. Líder koalície SPOLU Petr Fiala

Ani počas prvého víkendového dňa sa Matovič neprestal prostredníctvom sociálnej siete prihovárať svojmu publiku. Najprv zložil poklonu Naďovi. Ten dnes totiž podpísal dohodu s ministrami obrany Česka a Poľska o ochrane slovenského vzdušného priestoru a s Českom navyše parafoval aj deklaráciu týkajúcu sa obstarania pásových obrnených vozidiel. „Osobne vybavil zadarmo Patrioty, ktoré strážia naše nebo v hodnote 3 miliardy eur, tanky za takmer 200 miliónov eur … a teraz ochranu nášho vzdušného priestoru našimi priateľmi z Čiech a Poľska v hodnote ďalších stoviek. Popri tom spustil najväčšie modernizačné projekty Ozbrojených síl v histórii. Pán minister obrany. Správny človek na správnom mieste,“ takto velebil líder OĽANO Naďa.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Následne prišla na rad iná „agenda“. Tá osobnejšia, ktorá sa týka priamo Matoviča. „Včera som tu postol status o palmičke, ktorá mi padla do oka. Keď som ju videl, pripadala mi ako veľmi výstižný obraz mnohých ľudí s ťažkými zdravotnými postihnutiami, či ľudí narodenými do totálnej chudoby či iných znevýhodnení. Tak som to cítil a so svojimi pocitmi som sa zveril na fb, áno z dovolenky,“ pripomenul minister financií, ktorý o tom, že v „palmičke“ videl akurát skupinu najzraniteľnejších občanov, vysvetlil takto priamo až dnes.

…ani biedou netrpím. Nie som odkázaný na milosť druhých … a ani svoj zápas v politike nepovažujem za utrpenie. Je to moje slobodné rozhodnutie…

Igor Matovič.

Jednoducho, niektorí ho zjavne nepochopili správne, čo však Matoviča zjavne vyrušilo. „Rôzni progresívni úchylkovia však neodolali pokušeniu a začali šíriť vraj Matovič o sebe píše v obrazoch a považuje sa za palmičku na skale. Nie, nepísal som o sebe. Narodil som sa do rodiny z majority, nie som na vozíčku, platil som najväčšie dane zo všetkých živnostníkov, takže ani biedou netrpím. Nie som odkázaný na milosť druhých … a ani svoj zápas v politike nepovažujem za utrpenie. Je to moje slobodné rozhodnutie so všetkými následkami, v boji za lepšie Slovensko, nie osud, ktorý mi niekto nadelil,“ snažil sa Matovič uviesť veci na správnu mieru, pričom sa nevyhol tomu, aby akýchsi, ako napísal, progresívcov, označil za „úchylkov“.

Prinášame vám teda celý status Matoviča – aj ten včerajší. Na otázku, či ho dokážete pochopiť tak, ako ho dnes šéf OĽANO interpretoval, si už však radšej odpovedzte sami.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Na záver už azda zostáva iba dodať, že tzv. statusová politika stále najmocnejšieho politika slovenskej vlády významnú časť občanov pravdepodobne skôr obťažuje ako nie. A to o to viac, že ľudí skutočne aktuálne trápia reálne chlebové témy. K riešeniu drastického zdražovania prakticky všetkého, pretože to je to, čo mnohých z nás vystavuje čoraz väčšiemu stresu, by skutočne zodpovedná vláda a jej členovia (vrátane Matoviča) pristupovali inak, ako to dlhodobo (ne)vidíme. Či?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič sa posťažoval: Progresívni úchylkovia neodolali pokušeniu. TOTO o mne začali šíriť

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti