eReport.sk
Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: tasr

Matovič protestujúcim: Nič iné ako vodné delá a slzný plyn si nezaslúžili!

Predseda vlády Igor Matovič v živom vysielaní pre TV Markíza reagoval na sobotňajšie protesty, keď sa pred Úradom vlády zišlo niekoľko stoviek ľudí, proti ktorým nekompromisne zasiahla polícia.

Protest to bol mimoriadne divoký a správanie demonštrantov nápadne pripomínalo vyčíňanie vandalov. Napokon aj samotná polícia, ktorá proti zhromaždeným musela použiť slzný plyn či vodné delá, účastníkov protivládnej akcie označila ako ultrapravicových agresívnych radikálov, ktorí boli navyše potúžení aj alkoholom. Vulgárne útočili priamo na osobu premiéra a nahlas dávali rôznymi spôsobmi najavo svoj nesúhlas s opatreniami, ktoré zaviedla vláda, aby eliminovala šírenie koronavírusu na Slovensku.

Už to nie je o fazuľkách, podčiarkol premiér

„Toto je otázka života a smrti, toto už nie je o fazuľkách,“ vysvetlil pre TV Markíza premiér dôvod, prečo chce Slovákov v súvislosti s pandémiou celoplošne testovať. Moderátor Viktor Vincze následne otvoril pred Matovičom tému sobotňajšieho protestu. „Stovky ľudí pred vašim úradom protestovali aj proti vašim opatreniam, dokonca polícia zasiahla slzným plynom, vodným delom, padali tam vulgarizmy, dokonca aj dlažobné kocky… Ako to vnímate?,“ opýtal sa hosťa v štúdiu. „Tak. myslím si, že tí ľudia si vystavili vizitku sami. Keď niekto vyberá kocky dlažobné zo zeme, hádže ich po policajtoch, nič iné, ako tie vodné delá a slzný plyn si nezaslúži,“ reagoval Matovič.

Demonštranti pred Úradom vlády. Foto: tasr

Na pripojenom videu, ktoré zverejnil spravodajský portál TV Markíza, tvnoviny.sk, si môžete pozrieť celý rozhovor s premiérom, ktorý bol vysielaný naživo v rámci sobotňajšieho večerného spravodajstva. Matovič na protestujúcich reaguje v samom závere videa (po 12. minúte).

Zdroj: ereport/tvnoviny.sk, Foto: tasr, video: TV Markíza


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič protestujúcim: Nič iné ako vodné delá a slzný plyn si nezaslúžili!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti