eReport.sk
Demonštranti pred Úradom vlády. Foto: tasr

Polícia zasiahla slzákom aj vodným delom! Pred Úradom vlády to vrelo


Demonštranti pred Úradom vlády zapaľujú svetlice, odpaľujú delobuchy a snažia sa vylomiť vstupnú bránu. Aj to je obraz spred Úradu vlády zo soboty, kde sa počas dňa zišlo niekoľko stoviek protestujúcich. Tí miestami mimoriadne agresívne vyjadrovali svoj nesúhlas s korona opatreniami vlády Igora Matoviča.

Napokon proti vyčíňaniu demonštrantov zasiahla polícia, proti protestujúcim vytvorila koridor pred bránou a múrmi úradu, pričom voči niektorým použila aj slzný plyn a neskôr tiež vodné delo.

Podľa informácií TASR sú medzi demonštrujúcimi aj futbaloví chuligáni, ktorí žiadajú odstúpenie premiéra a nesúhlasia ani s vládnymi opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Pravdepodobne sú však v dave demonštrantov aj viacerí stúpenci krajnej pravice, ktorí na adresu predsedu vlády vykrikovali vulgarizmy a kopali do brány, za ktorou sídli jeho úrad.

Policajti v súvislosti so sobotným zhromaždením fanúšikov v hlavnom meste pripravili bezpečnostné opatrenia. S občanmi na zhromaždení komunikujú policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Okolo 17.00 sa demonštranti začali postupne rozchádzať. Už teraz je však jasné, že účastníci zhromaždenia, ktoré nebolo nijako oficiálne ohlásené, svojim konaním evidentne ignorovali opatrenia, ktoré prijala vláda v súvislosti s pandémiou koronavírusu na Slovensku.

Policajti následne demonštrantov vyprevadili aj na bratislavskú železničnú stanicu.

Zdroj: redakcia/tasr, foto: tasr, video: ereport.sk, čitateľ

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia zasiahla slzákom aj vodným delom! Pred Úradom vlády to vrelo

KOMENTOVALI STE: