eReport.sk
Každý si úspech predstavuje inak
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

Remišová diktuje Žilinkovi, k čomu sa má vyjadrovať: Riešiť treba únos Vietnamca, nie migráciu!

Nedá si pokoj! Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová sa snaží opäť určovať orgánom činným v trestnom konaní, čím sa majú zaoberať a čím naopak nie. Už pri jej prvom pexese pri tom právni experti upozorňovali, že podobný nátlak zo strany politikov je neakceptovateľný. Samozrejme, že by Remišovej ako političke vyhovovalo, keby Generálna prokuratúra SR riešila témy z minulosti, nie témy týkajúce sa súčasnej vlády, ale práve preto to nie sú politici, kto diktuje prokurátorom ich postupy – v skratke preto, lebo sú často osobne zainteresovaní a nemajú tým pádom vo veci potrebnú objektivitu.

„Z vyjadrení generálneho prokurátora Žilinku k akýmsi neurčitým podozreniam v súvislosti s migráciou nie je doteraz zrejmé, čo vlastne chce generálna prokuratúra skúmať. Vyzerá to skôr na klasický postup pána Žilinku, ktorý vstupuje do politických tém a vytĺka lacný politický kapitál namiesto toho, aby si robil svoju prácu. Videli sme to v prípade obrannej zmluvy s USA či pri nechutnej ruskej propagande v súvislosti s cintorínom v Ladomirovej a vidíme to aj teraz. Od generálneho prokurátora predovšetkým očakávam, že sa vyjadrí ku kauze únosu Vietnamca, ktorá mieri až k pánovi Kaliňákovi a ktorú na začiatku svojho pôsobenia bleskovo upratal,“ snaží sa Remišová upraviť Žilinkovi a jeho prokurátorom harmonogram.

Foto: Fb/veronikaremisova

Opäť sa vrátila k 363

Remišovej je často vyčítané, že namiesto systematickej politickej práce sa sústredí hlavne na kriminalizáciu svojich politických súperov. Pravdou je, že veľké množstvo jej aktivity je venované práve Smeru-SD a Hlasu-SD, nie jej práci, ktorá by mala byť prvoradou aktivitou ministerky. V statuse o Žilinkovi sa najnovšie dokonca stihla vrátiť aj k spornému paragrafu 363.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico. (Smer-SD).
  2. Bude sa zodpovedať?
  3. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Najvyššia úmrtnosť na svete
  5. ropa, pohonné hmoty, čerpacia stanica, tankovanie
  6. Naď hlási
  7. Vedela o tom?
  8. Lepšie by to nenapísal ani maestro Jakubisko

„Rovnako sa objavili rozhodnutia súdov, ktoré vyvolávajú otázky v súvislosti s nadužívaním §363. Od generálnej prokuratúry sa očakáva, že bude pracovať, nie politikárčiť. A práve k svojej práci má pán Žilinka čo vysvetľovať- okrem iného aj to, či sa tento kľúčový štátny orgán mení na politickú stranu, alebo skrátka len nevie, čo má v skutočnosti na starosti,“ uzavrela.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová diktuje Žilinkovi, k čomu sa má vyjadrovať: Riešiť treba únos Vietnamca, nie migráciu!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti