tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič má novú atomovku!? Dnes dokončil prepočty

Sestrám by sa mali výrazne zvýšiť platy a zaviesť príplatky. Avizuje to minister financií Igor Matovič (OĽANO). „Zrejme ešte dnes zverejníme návrh na historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach, ktorého prepočty som pred chvíľou dokončil,“ uviedol na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Španielsko, zdravotníci, covid
  2. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  5. Richard Takáč, opozičný poslanec, politik

Rokovania s lekármi by mali pokračovať v piatok (19. 8.), potvrdil pre TASR šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský. Lekárski odborári majú osem požiadaviek, zvýšením platov sestrám by sa tak splnila druhá.  S potrebou zvýšenia miezd sestrám súhlasí aj exminister zdravotníctva a podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši. Upozorňuje, že vyššie platy potrebujú i iní zdravotníci. Na margo toho, že sestry nespomínajú výpovede ako lekárski odborári, poznamenal, že rovno odišli. „Výpoveďami sa nevyhrážali, ony rovno zo zdravotníctva odchádzali, keď sa im to zrušením núdzového stavu po covide umožnilo. A odchádzali nie v desiatkach, ale stovkách, možno v tisícoch,“ skonštatoval.
  

Sestry sú nahnevané

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) reagovala, že vzhľadom na to, že nepoznajú konkrétne sumy a podmienky navyšovania miezd za roky praxe, nie je zatiaľ dôvod na radosť. „Pevne veríme, že k navýšeniu miezd dôjde. Pokiaľ ale nie je nič na papieri, na nejaké jasanie dôvod zatiaľ nie je,“ uviedla prezidentka komory Iveta Lazorová na sociálnej sieti.  Opätovne skritizovala, že ich k rokovaniam o platoch zdravotníkov na Úrade vlády SR neprizvali. Poukázala pritom, že pripravili komplexný materiál s analýzou a návrhom na zvýšenie, ktorý odovzdali premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO) a ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽANO). Sestry na rokovaniach zastupovala šéfka odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Monika Kavecká, ktorá je zároveň poslankyňou parlamentu za OĽANO.

Zdroj: fb: Igor Matovic

Zdroj: tasr,fb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič má novú atomovku!? Dnes dokončil prepočty

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku