tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Richard Takáč, opozičný poslanec, politik
Richard Takáč (Smer-SD), foto:tasr

Vláda rieši seba, pekári a potravinári nezvládajú rast cien! Chlieb bude luxusom, upozorňuje Takáč

Podpredseda opozičného Smeru-SD Richard Takáč upozorňuje, že sa niektoré základné potraviny pre neriešenie rastu cien zo strany vlády môžu pre bežných ľudí čoskoro stať luxusom. Vláda rieši svoju vlastnú existenciu a nie je úspešná vo vyriešení vážnej a hlbokej vládnej krízy. Pekárom a potravinárom pri tom mali medzi časom vzrásť ceny energií až o viac ako 5-násobok, pri čom riešenie je v nedohľadne. Takáč tvrdí, že recept sa vláde pokúsil dať Smer-SD, no bez patričnej reakcie.

„Chlieb bude luxusom! Pekárom a iným potravinárom prudko vzrástli ceny energií o neuveriteľných 540%. Vláda im pritom nijak nepomáha. Kašlali na nich už počas pandémie, kašlú na nich aj teraz. Ak im zvýšené náklady nedokáže kompenzovať štát, za potraviny si ešte viac ako doteraz priplatia kupujúci!,“ uviedol Takáč vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Hrozí aj armáda nezamestnaných

Jedným z výsledkov neriešenia problémov pekárov a potravinárov môže byť podľa experta Smeru na pôdohospodárstvo aj masívne prepúšťanie: „Ďalším scenárom môže byť koniec prevádzok a okrem armády nezamestnaných tu budeme mať akútny nedostatok každodenných základných potravín!“

Foto: fb/richardtakac

Vláda podľa neho namiesto týchto problémom rieši výlučne vzťah ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). „Heger s Vlčanom (pozn.red. – minister pôdohospodárstva) majú od apríla na stole kroky pre riešenie situácie. Vláda však rieši len osobu ´Matoviča´ a na zvyšok Slovenska im neostáva čas. O potravinovej sebestačnosti sa nám pri tejto bande môže už len snívať. Sme jedinou krajinou v rámci Európy, ktorá absolútne ignoruje svojich obyvateľov. Už včera bolo neskoro! Slovensko potrebuje novú vládu, ktorá prinesie riešenia!,“ uzavrel Takáč.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda rieši seba, pekári a potravinári nezvládajú rast cien! Chlieb bude luxusom, upozorňuje Takáč

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku