eReport.sk
Protest v New Yorku, foto:tasr/ap

Masívny protest v New Yorku: Tisíce zamestnancov protestovali proti povinnému očkovaniu!

Niekoľko tisíc zamestnancov mesta New York, z ktorých väčšinu tvorili hasiči, protestovali v pondelok proti rozhodnutiu tamojšej samosprávy, ktorá nariadila minulý týždeň povinné očkovanie proti covidu všetkým zamestnancom verejného sektora vrátane policajtov a hasičov. Informovala o tom agentúra AP.

Zamestnanci mesta odmietajúci očkovanie proti covidu kráčali centrom New Yorku cez Brooklynský most k mestskej radnici a v rukách mali transparenty s nápismi ako „Pýtame sa vás, či ste zaočkovaní, keď voláte na tiesňovú linku?” či “Včera nenahraditeľný, dnes nezamestnaní”. Povinné očkovanie sa bude vzťahovať na 160.000 zamestnancov mesta New York, z ktorých podľa minulotýždňových údajov nie je zaočkovaných zhruba 46.000. Pre policajtov, hasičov či pracovníkov komunálnych služieb bude očkovanie povinné od 1. novembra. V prípade neuposlúchnutia nariadenia im bude hroziť strata zamestnania.

Protestovali proti povinnému očkovaniu na pracovisku

„Nezaočkovaní zamestnanci dostanú neplatené voľno dovtedy, kým svojmu nadriadenému neukážu potvrdenie o vakcinácii,” uvádza sa v minulotýždňovom vyhlásení kancelárie newyorského starostu Billa de Blasia. Zamestnancom pritom nebude stačiť potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus,      

Viac zo zahraničia:

  1. bič
  2. Grécko, Atény, Potýèka, Výroèie, Povstanie
  3. covid, vakcíny, tri

Podľa oficiálnych údajov dostalo aspoň jednu dávku vakcíny 60 percent zo zhruba 17.000 zamestnancov hasičského zboru, čo je výrazne menej v porovnaní s 84-percentným priemerom medzi dospelými zaočkovanými Newyorčanmi.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Masívny protest v New Yorku: Tisíce zamestnancov protestovali proti povinnému očkovaniu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport