eReport.sk
Grécko, Atény, Potýèka, Výroèie, Povstanie
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap Riot Police officers walk next to a water cannon vehicle, in central Athens, on Tuesday, Nov. 17, 2020. Thousands of police officers have been deployed in Athens and the northern Greek city of Thessaloniki to prevent gatherings usually held to mark the anniversary of the 1973 crushing of a student uprising against the military junta then ruling Greece. The government has banned the marches this year, citing public health concerns as the country struggles to contain a resurgence of the coronavirus. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)

V Aténach vypukli nepokoje: Stalo sa tak po zastrelení 20-ročného Róma policajtmi!

K potýčkam medzi demonštrantmi a gréckou políciou došlo v pondelok v hlavnom meste Atény po úmrtí 20-ročného muža, ktorého ešte v sobotu zastrelili pri policajnej naháňačke. Informovala o tom agentúra DPA.

V prípade obete išlo o príslušníka rómskeho etnika. Prevažne ľavicoví demonštranti v pondelok vo večerných hodinách hádzali v centre Atén na policajtov kamene i ďalšie predmety a skandovali “policajti-vrahovia”, uviedli očití svedkovia.

Polícia zakročila slzotvorným plynom a obuškami

Polícia na rozohnanie demonštrantov nasadila slzotvorný plyn a omračujúce granáty. V priebehu popoludnia mladiství Rómovia dočasne zablokovali dôležitú diaľnicu spájajúcu metropolu Atény so západogréckym prístavným mestom Patras, píše DPA. Polícia aj tam zakročila slzotvorným plynom a obuškami, aby cestu uvoľnila, informoval grécky verejnoprávny rozhlas.

Grécka vláda nariadila prešetrenie prípadu

Grécki policajti ešte v sobotu počas naháňačky po takmer celých Aténach zastrelili a usmrtili 20-ročného Róma, ktorý pred nimi unikal na ukradnutom vozidle. Muž predtým opakovane vozidlom narazil do policajtov na motorkách, pričom sedem z nich utrpelo zranenia. Pri incidente utrpel zranenia aj spolujazdec v kradnutom aute, píše DPA.

Grécka vláda nariadila prešetrenie prípadu v záujme zistenia, či policajti pri zákroku použili nadmernú silu, spresnil grécky rozhlas.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Aténach vypukli nepokoje: Stalo sa tak po zastrelení 20-ročného Róma policajtmi!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport