eReport.sk
Foto: tasr/ap

Česko zaznamenalo výrazný nárast nakazených: Nemocnice majú strach z náporu pacientov!

V Českej republike pribudlo za pondelok 4262 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje výrazný nárast (o 1733) oproti údajom spred týždňa. Ide však o podobne vysoký počet, aký zaznamenali v ČR v piatok, keď bola v krajine takisto prekonaná hranica vyše 4000 infikovaných. Informoval o tom v utorok spravodajský portál ČT24.

V nemocniciach leží po prvý raz od mája vyše 1000 pacientov s covidom. Hospitalizovaných je 1055 osôb, pričom 156 z nich je v ťažkom stave (o 14 viac než deň predtým). Za uplynulý deň pribudlo 135 ľudí, ktorí museli byť v súvislosti s nákazou prevezení do nemocnice. Vlani bolo v českých nemocniciach vyše 1000 pacientov s covidom už koncom septembra – a keď vrcholila jesenná vlna pandémie, bolo v starostlivosti lekárov v nemocniciach až viac ako 8000 covidových pacientov.

Výrazný nárast pacientov

Tento rok začiatkom marca bolo hospitalizovaných vyše 9000 ľudí, pripomína ČT24. V tom čase však nemocnice obmedzili liečbu iných pacientov a osoby nakazené covidom umiestňovali aj na iné oddelenia. Tzv. incidenčné číslo (počet novonakazených za sedem dní na 100.000 obyvateľov) sa zvýšilo na 217, pričom za týždeň narástlo o 16.

Viac zo zahraničia:

  1. Moderna, vakcína, koronavírus, covid
  2. prezident USA Joe Biden. vyzýva k zdržanlivosti

Od pondelka začali v Česku platiť prísnejšie opatrenia. Po novom je potrebné nosiť respirátory vo všetkých vnútorných priestoroch vrátane pracovísk, ak nie je možné dodržať rozstupy aspoň 1,5 metra.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko zaznamenalo výrazný nárast nakazených: Nemocnice majú strach z náporu pacientov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport