eReport.sk
Mariánska sála - už túto nedeľu bude po obnove slávnostne otvorená

Mariánska sála otvorí svoje vynovené priestory!


Priestory Mariánskej sály sú pre mnohých Trnavčanov neznáme. Sú sa na Františkánskej ulici v areály jezuitského kostola. 

História sály siaha do roku 1930, keď  Mariánska kongregácia postavila sálu, ktorá bude slúžiť ako kultúrny stánok na prezentáciu divadelných hier. Toto využitie nemalo veľmi dlhé trvanie, pretože údajne od 50. rokov fungovala ako sklad, či telocvičňa a kultúra sa dostala až na druhú koľaj.

Foto: FB Mariánska sála

Chcú prinavrátiť zašlú slávu

Tento krásny priestor spravuje občianske združenie Mariánska sála, ktoré spadá pod Jezuitov. Jednou z hlavných osobností, zanietenou pre vec je aj pán Michal Lipovský. „Cieľom do budúcna je vrátiť tejto sále pôvodnú myšlienku, aby slúžila ako kultúrno spoločenský priestor. Samozrejme, čiastočne bude slúžiť aj na šport, no určite nie na loptové hry. Tie tejto sále nepristanú a zistili sme, že ju najviac ničia,“ vysvetľuje M. Lipovský.

Foto: rozsiahla rekonštrukcia bola nevyhnutná, FB Mariánska sála

Priestory Mariánskej sály majú nové sociálne zariadenia, strechu, osvetlenie aj kanalizáciu, ktorá bola v havarijnom stave. Vízie sú veľké, no s prácami postupujú podľa dostupných finančných prostriedkov. Na obnove pracujú intenzívne od marca. „Radi by sme tu v budúcnosti organizovali aj veľké spoločenské udalosti – plesy, stužkové, či dokonca svadby,“ vymenúva Lipovský. Najbližšie majú v pláne organizovať tu zastávku vínnej cesty, lego výstavu a vianočný koncert.

Ak by ste mali záujem o organizáciu podujatia, môžete využiť kontakt: marianskasala@gmail.com

Slávnostné otvorenie už túto nedeľu!

Foto: slávnostné otvorenie bude sprevádzať benefičný koncert

Vynovené priestory Mariánskej sály zažijú návrat svojej zašlej slávy už túto nedeľu (16.10.), keď budú slávnostne otvorené a požehnané. Sprievodným programov večera je benefičný koncert The gospel family vo františkánskom kostole o 19:00. Je určený pre verejnosť, vstupné je dobrovoľné.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mariánska sála otvorí svoje vynovené priestory!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne