eReport.sk
Z Dňa otvorených dverí (DOD) v Národnej rade Slovenskej republiky v Bratislave 1. septembra 2019.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Majú z ľudí strach, alebo ide naozaj o zdravie? Pre občanov 1. septembra parlament neotvoria!

Deň otvorených dverí (DOD) v budove Národnej rady (NR) SR v tradičnom termíne 1. septembra tento rok nebude. Pre pandémiu nového koronavírusu presunula Kancelária NR SR podujatie na neurčito. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. DOD sa v parlamente zvykne konať 1. septembra, na ktorý pripadá Deň Ústavy SR.

„Deň otvorených dverí v Národnej rade SR pre nás znamená významnú tradíciu, vďaka ktorej môžeme každoročne a symbolicky v Deň Ústavy SR otvoriť brány parlamentu naozaj pre všetkých. Veľmi nás to mrzí, ale pre pokračujúcu pandémiu koronavírusu sme toto príjemné podujatie posunuli zatiaľ na neurčito. Zdravie návštevníkov je pre nás na prvom mieste. Pevne veríme, že sa situácia čoskoro zlepší a budeme môcť opäť všetkých privítať v priestoroch Národnej rady SR,“ priblížil vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

Deň otvorených dverí sa nekonal ani vlani

Kancelária NR SR vysvetlila, že počet návštevníkov počas DOD v parlamente prekračuje každoročne hranicu niekoľko tisíc. „Žiaľ, pre súčasný vývoj epidemiologickej situácie nie je možné adekvátne prispôsobiť priebeh DOD v NR SR, a to aj vzhľadom na obrovskú návštevnosť a kapacitu hlavnej budovy NR SR,“ uviedol odbor. Deň otvorených dverí sa pre pandémiu nekonal ani minulý rok.

Taraba: Vládni poslanci to nechcú

Napriek tomu, že šéf Kancelárie NR SR neotvorenie parlamentu pre širokú verejnosť v tradičnom termíne jasne vysvetlil, pričom podčiarkol, že dôvod tohto kroku je spojený s ochranou zdravia, nezaradený poslanec Tomáš Taraba to celé vidí odlišnou optikou.

„Vládni poslanci, ktorí radi chodia podzemnými chodbami z parlamentu a potom ľudí nazývajú cirkusantmi a kolotočármi, nechcú deň otvorených dverí v parlamente. Vedia, že neexistuje pre nich na Slovensku ochranka, ktorú by mohli použiť keď ich 90% národa ´miluje.´ Potom ako ich ľudia vyhodili z Poltára a z iných miest, vedia, že najhoršie čo pre nich je, rozprávať sa s ľuďmi,“ napísal Taraba na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Premiéra Hegera ľudia vypískali v Poltári, za fašistu ho označili v Kališti:

  1. Na snímke predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) počas príhovoru v Kališti.
  2. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Majú z ľudí strach, alebo ide naozaj o zdravie? Pre občanov 1. septembra parlament neotvoria!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti