tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) počas príhovoru v Kališti.
Eduard Heger (OĽANO) počas príhovoru v Kališti. Foto: tasr

VIDEO Fašista! Pokrikovali po Hegerovi ľudia v obci vypálenej Nemcami. Ako reagoval premiér?

Premiér Eduard Heger tentokrát zavítal na svojich cestách po Slovensku do obce Kalište. Sem si aj s ďalšími štátnikmi prišiel uctiť pietnou spomienkou obete, ku ktorým došlo počas vypálenia obce cez druhú svetovú vojnu. Akcia prilákala už tradične aj odporcov a kritikov súčasnej vlády a do premiéra sa poriadne pustili.

Na sobotnajšej spomienkovej akcii vystúpil v stredoslovenskej obci aj podpredseda parlamentu Milan Laurenčík z SaS, Ondrej Lunter z banskobystrickej župy či verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Hegerovi kritici: Sám si fašista!

„Prichádzame na toto miesto, aby sme si uctili pamiatku hrdinov tejto obce, ktorí riskovali svoje životy a nakoniec nimi za svoju odvahu zaplatili. Boli zavraždení a ich domy boli vypálené,“ zaznelo od Hegera počas príhovoru.

Paradoxne počas spomienkovej akcie si to premiér poriadne zlízol. „Je to miesto, kde sa občania vzopreli proti fašizmu a nacizmu,“ pokračoval premiér. Jeho slová zrejme naštartovali jedného z jeho kritikov. „Sám si fašista!“ Ozvalo sa z davu. Muža ihneď pokarhala žena, ktorá mu pripomenula, že ide o pietne miesto.

Samotný predseda vlády sa o svojich „fanúšikoch“, ktorí mu skákali do reči, bližšie vyjadril aj pred novinármi. „Myslím si, že je to veľká vec. Veľký výdobytok demokracie, že si každý môže vyjadriť svoj názor. Ale povedzme si, do demokracie patrí aj to, aby to bolo slušné,“ adresoval kritikom Heger.

Viac podobných článkov tu:

  1. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  2. Eduard Heger (OĽaNO)
  3. Z Dňa otvorených dverí (DOD) v Národnej rade Slovenskej republiky v Bratislave 1. septembra 2019.
  4. Robert Fico (Smer-SD)
  5. Vojaci pred pamätníkom obetí v obci Kalište, ktorú vypálili nacisti.

Schytal to aj v Poltári

Kalište ale nie je jedinou obcou, v ktroej sa do šéfa vlády, niektorí občania pustili. Pred pár dňami podobné „vrúcne“ privítanie zažil aj v Poltári. Počas návštevy vedenia obce si na Hegera počkal hlúčik odporcov očkovania a kritikov vlády. Z úst protestujúcich sa tak ozývali slová ako hanba, fuj či zlodejská banda.

„Čo sa usmievate, chcete ich napichať?” Kričali Hegerovi “fanúšikovia” smerom k deťom počas akcie v obci. Jedna z účastníčok upozornila kritikov, nech dajú slovo práve aj deťom, ktoré prišli šéfovi vlády predniesť básničku, ale aj piesne s národnými myšlienkami. „Také by nemali spievať, lebo si ich nezaslúži,” pohoršovala sa premiérova kritička.

Video natočené v Poltári. – Foto: FB/MN

Mikrofónu sa aj v Poltári chopil aj samotný premiér. Ten v miestnom parku priznal, že sa diskusie nebojí a prihovoril sa aj kritikom očkovania.. „Veľmi ma teší, že som mohol stretnúť všetkých, čo ste tu. Aj tých, ktorí možno oceňujú kroky tejto vlády, ale aj tých, ktorí neoceňujú kroky tejto vlády,” povedal premiér. Kritici sa opäť rozkričali a skandovali: „Kde je referendum?” či hromadné “Hanba!”


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fašista! Pokrikovali po Hegerovi ľudia v obci vypálenej Nemcami. Ako reagoval premiér?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku