eReport.sk
lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Magoni kritizuje Petru Vlhovú a situáciu v tíme: Mazeová bola oveľa lepšia ako Petra!


Len pár dni po zisku historicky prvého veľkého kryštálového glóbusu pre Petru Vlhovú pre celkovú víťazku seriálu Svetového pohára, vyšli najavo zaujímavé skutočnosti zo zákulisia jej realizačného tímu.

Podľa denníky Nový Čas má byť v tíme 25-ročnej rodáčky z Liptovského Mikuláša rastúce napätie. Taliansky tréner slovenskej lyžiarky sa netají tým, že nie je so situáciou v tíme spokojný. „Tina Mazeová bola oveľa lepšia ako Petra. Talianky Sofia Goggiová, Federica Brignoneová a Marta Bassinová sú ako diamanty, zatiaľ čo Petra je v porovnaní s nimi ako železo. Možno vysokovýkonné, ale stále len železo,“ povedal Magoni novinárovi Flaviovi Vanettimu, ktorý kritikou na svoju zverenkyňu nešetril.

Petra Vlhová so svojim trénerom Liviom Magonim – Foto: tasr

„Petra je veľmi silná, ale má slabinu: Keď jej hlava nie je nastavená správne, treba zasiahnuť, inak by všetko zahodila. Je to ako pri kontakte so srnkou. Ak spravíte chybný krok pri približovaní sa, ujde vám. Nie, nemá to v DNA. Ak nebudeme spolu, môže sa to len zhoršovať.“ dodal Livio Magoni. Podľa neho je však aj veľkým problémom tímová taktika a myslí si, že hlavnou postavou v stratégii zohráva, rodina, ktorá rozhoduje.

slovenská lyžiarka Petra Vlhová – Foto: tasr

Podľa anonymného zdroja, ktorý sa pre Nový Čas vyjadril má byť, ale problém iný: „Magoni by chcel niečo zmeniť, aby sa posunuli. On vidí veci trochu inak. Keď mu rodina rieši veci za Peťu, nemá to rád. Oni sa však nevedia odosobniť. Vložili do nej všetko a je pre nich všetko,“. Tím Petry Vlhovej by prípadnú spoluprácu s 57-ročným Talianom rád na najbližší rok predlžil, avšak on sám sa pohráva s myšlienkou skončiť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Magoni kritizuje Petru Vlhovú a situáciu v tíme: Mazeová bola oveľa lepšia ako Petra!