eReport.sk

Maďarsko: Doposiaľ najmladšou obeťou je 20-ročný pacient s vážnymi ochoreniami

Medzi 33 úmrtiami súvisiacimi s ochorením COVID-19 za posledný deň v Maďarsku evidujú aj doposiaľ najmladšiu obeť. Je ňou 20-ročný pacient, ktorý podľa šéfky Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecílie Müllerovej mal veľmi vážne ochorenie s mimoriadne rýchlym vývojom

Müllerová v piatok po rokovaní operačného štábu uviedla, že všetkých 33 zosnulých trpelo ochoreniami, u ktorých nákaza novým druhom koronavírusu urýchlila úmrti. Podľa vládneho servera koronavirus.gov.hu bol 20-ročný mladík po transplantácii kostnej drene a trpel chronickou obezitou i anémiou.
 V súvislosti s ochorením COVID-19 zaznamenali v uplynulých 24 hodinách v Maďarsku rekordných 33 úmrtí; všetko boli chronicky chorí pacienti. Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili v 1293 prípadoch.
 Celkový počet nakazených od vypuknutia epidémie koronavírusu stúpol na 43.025, počet úmrtí sa zvýšil na 1085. Z infekcie sa zotavilo 13.134 ľudí. V nemocniciach ošetrujú 1642 pacientov s ochorením COVID-19. Na umelej pľúcnej ventilácii je 171 chorých.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko: Doposiaľ najmladšou obeťou je 20-ročný pacient s vážnymi ochoreniami

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php