eReport.sk
Orbán blahoželá R. Ficovi k víťazstvu
Maďarský premiér Viktor Orbán. Reprofoto: yt/orbán viktor

Maďarsko bude naďalej garantovať svojim obyvateľom regulované ceny energií

Regulované maloobchodné ceny energií pre obyvateľstvo budú v Maďarsku zachované do konca roka. Uviedol to v pondelok minister energetiky Csaba Lantos. Verejnosť ubezpečoval, že Maďarsko má dostatok zemného plynu na ďalšiu vykurovaciu sezónu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Všetci sme si rovní
  2. Štát nemôže riadiť Hamran
  3. Progresívna politika vedie k vojnám
  4. Slušnosť a dobro

Všetko funguje

Zásobníky sú po miernej zime stále naplnené, pričom stabilitu dodávok podporujú efektívne fungujúce zmluvy, povedal minister. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI.

Lantos ďalej uviedol, že Maďarsko potrebuje jadrovú energiu ako zdroj produkujúci nulové emisie, čo krajine pomôže pri plnení klimatických cieľov. V záujme posilnenia energetickej nezávislosti však bude podľa neho potrebné aj „o niečo zvýšiť“ ťažbu fosílnych zdrojov energií.

Rátajú aj s Ruskom

Nie tak dávno to vyhlásil Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó nie tak dávno vyhlásil, že „Maďarská vláda nemá v úmysle vzdať sa ruských zdrojov energie. Cieľom kabinetu je síce diverzifikácia, no v budúcnosti Maďarsko ráta aj s ruskými energetickými nosičmi.“ S dovetkom, že Maďari považujú ruský Gazprom za spoľahlivého partnera.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko bude naďalej garantovať svojim obyvateľom regulované ceny energií

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php