eReport.sk
Čaputová šokuje
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

Čaputová vyzýva na ochranu demokracie a slobody: Len tak zaistíme vo svete mier!

 Totalitné režimy. Tie sú podľa hlavy štátu zodpovedné za všetko zlo vo svete. Skutočný mier nie je možný bez slobody a demokracie, a preto sa o ne vždy musíme usilovať. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom a 78. výročia konca druhej svetovej vojny.

Prečítajte si aj:

  1. Reči sa hovoria a chlieb sa je
  2. Ďalšie zbrane na Ukrajinu

Totalitné režimy

„Historická skúsenosť z druhej svetovej vojny, ale aj zo všetkých ďalších vojnových konfliktov potvrdzuje, že zdrojom konfliktov nebývajú národy či štáty, ale režimy pošliapavajúce ľudské slobody a práva, schopné vyvolať nenávisť. Či to boli režimy fašistické, komunistické alebo rôzne autoritárske režimy 21. storočia,“ skonštatovala Čaputová.

Nuž otázkou zostáva, aký režim máme na Slovensku posledné dva roky. Ko režim pošliapala základné ľudské práva a slobody vyhláškami, ktoré ani nemali silu zákona.

S koho požehnaním, boli ľudia vyhnaní na „nové Slovenské národné povstanie,“ ktoré zapríčinilo tisíce obetí. Kto vyvoláva v spoločnosti najväčšiu nenávisť. A kto by chcel v demokracii zaviesť cenzúru, lebo ju treba. A tiež to, „kto vlastnému národu nerozumie…“

Čaputová

Pripomenula, že počas druhej svetovej vojny prišlo o život viac ako 50 miliónov ľudí. Počtom obetí a krutosťou išlo o najväčšiu tragédiu v dejinách ľudstva.

„Naše územie a územie východnej Európy oslobodzovala najmä sovietska Červená armáda za pomoci domáceho odboja, 1. československého armádneho zboru a rumunskej armády,“ povedala hlava štátu s tým, že protihitlerovskú koalíciu tvorili aj ďalšie veľmoci.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová vyzýva na ochranu demokracie a slobody: Len tak zaistíme vo svete mier!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php