eReport.sk
Miloš Zeman, foto: TASR

Má Zeman covid? Lekár: Môžem potvrdiť, že dochádza k prevozu pána prezidenta do nemocnice!

Českého prezidenta Miloša Zemana musia opätovne previezť do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe. Oznámila to vo štvrtok spravodajská stanica CNN Prima News s tým, že Zeman sa údajne nakazil koronavírusom.

“Môžem potvrdiť, že dochádza k prevozu pána prezidenta do ÚVN,” potvrdil zmienenému zdroju lekár Boris Šťastný zo spoločnosti Senior Home Group. Tá sa mala o Zemana starať po jeho štvrtkovom prevoze do prezidentského sídla v Lánoch.

Bol pozitívne testovaní na koronu, informovali médiá

Šťastný informáciu o Zemanovej nákaze koronavírusom odmietol potvrdiť s odkazom na zachovanie lekárskeho tajomstva, uviedol webový spravodajský portál Novinky.cz. Podľa rozhlasovej stanice Frekvence 1 mal Zeman pozitívny test na koronavírus, príznaky ochorenia však zatiaľ nemá.

Zemana prepustili z ÚVN vo štvrtok o 10.00 h. Prezident tam bol prevezený 10. októbra s ťažkosťami spôsobenými bližšie nešpecifikovaným ochorením. Chirurg Pavel Pafko, ktorý je členom prezidentovho lekárskeho konzília, predtým povedal, že Zeman má chronické ochorenie pečene.

Zeman by mal vymenovať nového premiéra v piatok

Pôvodne bol 77-ročný prezident hospitalizovaný na oddelení intenzívnej starostlivosti, neskôr ho premiestnili na rehabilitačné oddelenie a potom na lôžko dlhodobej starostlivosti, z ktorého už prijímal hostí – vrátane premiéra v demisii Andreja Babiša a kandidáta na jeho nástupcu Petra Fialu. Zeman by mal Fialu vymenovať za predsedu vlády v piatok 26. novembra na zámku v Lánoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
  2. Zuzana Čaputová (vľavo) si 16. novembra 2021 počas návštevy Prahy prevzala z rúk predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky (PČR) Miloša Vystrčila (vpravo) Striebornú medailu Senátu PČR za Mimoriadnu starostlivosť o pravdu, slobodu, politickú kultúru a vládu práva.
  3. Andrej Babiš na snímke z videa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Má Zeman covid? Lekár: Môžem potvrdiť, že dochádza k prevozu pána prezidenta do nemocnice!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti