eReport.sk
V strane PS sa môžu hanbiť!
Jaroslav Spišiak a Michal Šimečka, foto:fb/PS

VIDEO Šutaj Eštok ostro Spišiakovi: Môžete sa hanbiť za to, ako klamete! Nešetril ani „objektívnu“ Dibákovú


Má pani Dibáková legálne informácie? Posledná relácia „Na hrane“ sa okrem nehody šéfa SNS Andreja Danka „točila“ o novele Trestného zákona a kajúcnikoch. I protestoch Progresívneho Slovenska. S novinárkou Dibákovou diskutovali minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a člen PS Jaroslav Spišiak. Ten sa vyjadril i tak, že „s nimi nik nediskutuje.“ Nuž, práve za to sa o novele rokuje na pôde Národnej rady SR pomaly už mesiac.

Môžete sa hanbiť!

Odkázal po ostrom súboji minister vnútra Šutaj Eštok progresívcom na sociálnej sieti.

„Strana PS by si mala zmeniť názov, lebo ich kroky nie sú určite progresívne, skôr naopak. Mali by sa hanbiť za to, ako hovoria o našej krajine na pôde Európskeho parlamentu. A že doslova huckajú voči našej krajine ostatné štáty Únie.

Rovnako sa táto strana správa aj voči našim občanom. Keď ich neustále straší a zavádza vymyslenými hororovými scenármi, čo sa stane, keď zrušíme špeciálnu prokuratúru. A upravíme Trestný zákon. Pritom je to všetko naopak, naše kroky nás priblížia k vyspelým európskym demokraciám,“ napísal.

Má pani Dibáková legálne informácie?

Čo sa samotnej diskusie týka, keďže ide o tému, ktorá už v médiách i spoločnosti rezonuje dlhý čas „a povedané snáď už bolo všetko,“ zaujímavým momentom tentokrát bolo, keď pani moderátorka uviedla, že „mne osobne už dvaja vyšetrovatelia potvrdili, že páchatelia trestnej činnosti čakajú kým sa schváli novela.“

Prečo pani moderátorka neuviedla aj konkrétne mená? A ide vôbec o informácie, ktoré sú vyšetrovatelia oprávnení novinárovi „tajne“ poskytovať? A kto verejnosti zaručí, že nešlo i o informácie, ktoré majú byť pre verejnosť- i novinárov, v istej fáze trestného konania neverejné? Alebo sa tým znovu (nechtiac) potvrdilo, že „ktosi“ za protizákonnými únikmi z vyšetrovacích spisov predsa len stojí?

Vystačíte si aj sama!

„Škoda, že vám tí vyšetrovatelia neporozprávali teda aj o tom, ako sa manipulovalo dôkazmi a výpoveďami pomocou kajúcnikov, v ostatných troch rokoch,“ odvetil jej minister.

Keď sa ho vzápätí opýtala, či aj on ako minister má rovnaké informácie, podotkol, že „najlepšie by nabudúce možno bolo, keby bola v relácii sama.“

Šutaj Eštok sa vyjadril i k naratívu PS, ktorý v relácii zopakoval i Spisšiak, že „všetci zločinci teraz získajú beztrestnosť.“ A poukázal na to, že navrhované zmeny trestných sadzieb sú v okolitých štátoch a vyspelých demokraciách ešte nižšie ako u nás.

Zdroj: Fb M. Š. Eštok, TV JOJ Na hrane

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šutaj Eštok ostro Spišiakovi: Môžete sa hanbiť za to, ako klamete! Nešetril ani „objektívnu“ Dibákovú

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne