eReport.sk
Rokuje sa aj o ďalších dodávkach zbraní
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) chce stoj čo stoj čo najskôr dostať svoju krajinu do EÚ. Foto: tasr/ap

Predseda Európskej rady Michel: Ukrajina je Únia, Únia je Ukrajina a tak to už bude navždy!


Rokuje sa aj o ďalších dodávkach zbraní. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril v piatok odhodlanie posunúť Ukrajinu bližšie k členstvu v Európskej únii. Predseda Európskej rady Charles Michel opätovne vyjadril integrácii Ukrajiny podporu. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Armáda bude pripravená na protiofenzívu
  2. Summit NATO
  3. Zničí Leyenová Úniu?
  4. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov

Zelenského ciele

„Náš cieľ je úplne jasný: začať rokovania o členstve Ukrajiny. Nebudeme strácať ani jeden deň v našej práci posunúť Ukrajinu a EÚ k sebe bližšie,“ uviedol Zelenskyj na spoločnom summite Ukrajiny a EÚ v Kyjeve.

Michel

„Ukrajina je EÚ, EÚ je Ukrajina,“ povedal Michel na tlačovej konferencii so Zelenským a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Únia podľa Michelových slov stojí pri Ukrajine dnes a bude pri nej a jej obyvateľoch i zajtra.

Rokuje sa aj o ďalších dodávkach zbraní

Hlavnou témou piatkového summitu je členstvo Ukrajiny v EÚ. Účastníci rokujú aj o poskytnutí ďalších zbraní a finančnej pomoci Kyjevu, zlepšení prístupu ukrajinských produktov na trh EÚ, pomoci s opravou energetickej infraštruktúry či uvalení nových sankcií na Rusko.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predseda Európskej rady Michel: Ukrajina je Únia, Únia je Ukrajina a tak to už bude navždy!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: