tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Andrea Letanovská, foto: facebook A. L.

Letanovská o Krajčího zúfalstve: Obavy sa naplnili a nádej vyprchala

 Obavy z toho, ako bude Marek Krajčí viesť rezort zdravotníctva, sa po roku jeho pôsobenia naplnili. Naopak, nádej vyprchala. Chybou bolo premárnené minuloročné leto, keď sa zdravotníctvo malo lepšie pripraviť na druhú vlnu pandémie, nezmyselné preferovanie antigénových testov a zlá komunikácia s rezortom. Povedala koaličná poslankyňa Andrea Letanovská.

Po tom, čo sa Krajčí po minuloročných voľbách stal ministrom zdravotníctva, mala členka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo dve obavy a jednu veľkú nádej. OĽANO podľa jej slov nemalo konzistentný plán a program pre zdravotníctvo. Obávala sa aj silnej inklinácie ministra k centralizácii riadenia rezortu, zoštátňovaniu výkonu a poskytovania zdravotnej starostlivosti, zameranie sa na unitárny systém zdravotného poistenia bez „upratania“ v systéme, bez stanovenia nároku pacienta a kritérií výkonnosti a kvality. 

Pozorne načúvajúci poslucháč

Naopak, nádej Letanovskej vyplývala podľa jej slov z krátkej skúsenosti z diskusií, kde sa Krajčí javil ako pozorne načúvajúci poslucháč s triezvym pohľadom, ktorý bol viac-menej v zhode s pohľadmi ostatných tieňových ministrov. „Po roku musím povedať, že obavy sa naplnili a nádej vyprchala,“ povedala. Pandemická situácia podľa nej odkryla jeho slabosť a tiež odbornú aj politickú nekompetentnosť. 

Hoci je Krajčí vyštudovaný lekár, nedokázal podľa Letanovskej načúvať zdravotníkom ani pacientom. „Nevytvoril prostredie, kde by panovala dôvera a spolupráca medzi inštitúciou ministerstva a odborníkmi. Nemal jasnú víziu, kam potrebujeme boj s pandémiou a neskôr aj celé zdravotníctvo posunúť a jeho kroky pripomínali náhodne tápanie zo strany na stranu,“ tvrdí.

Dobrý nápad bez presadenia

Dodala, že keď Krajčí prišiel s dobrým nápadom, nedokázal ho presadiť vo vláde. „Bez problémov však naďalej preberal zodpovednosť za chod veci a nemal už ani ambíciu ich ovplyvňovať. Toto je úplne manažérske zúfalstvo,“ uzavrela poslankyňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Letanovská o Krajčího zúfalstve: Obavy sa naplnili a nádej vyprchala

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku