eReport.sk
Matovič sa nenechá zastrašiť!
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Matoviča dobehli jeho ankety. Hnutie dostalo pokutu za neoprávnené spracúvanie údajov

Úrad na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) uložil hnutiu OĽANO v súvislosti s predvolebnou anketou pokutu 900 eur. Konanie je právoplatne ukončené. Pre TASR to uviedla hovorkyňa úradu Ivana Draškovič. Ako priblížila, úrad viedol v súvislosti s anketou konanie o ochrane osobných údajov vo veci podozrenia z neoprávneného spracúvania osobných údajov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lengvarský všetkých prekvapil
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
  3. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Veronika Remišová.
  4. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.

Úrad na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) SR uložil hnutiu OĽANO pokutu za porušenie ochrany osobných údajov ešte minulý rok. Hnutie sa však odvolalo. Nepomohlo. Na udelenie pokuty upozornil v minulosti denník Trend, ktorý uvádzal, že pokuta súvisí s internetovou anketou o programe hnutia v prípade vstupu do vlády pred poslednými voľbami.

ÚOOÚ

„Úrad v prvostupňovom rozhodnutí konštatoval niektoré porušenia ochrany osobných údajov a tiež bola uložená pokuta, nakoľko však prevádzkovateľ podal proti tomuto rozhodnutiu rozklad (odvolal sa), o ktorom sa ešte len bude rozhodovať, teda rozhodnutie nie je právoplatné, nebude sa úrad k veci bližšie vyjadrovať, ani uvádzať konkrétne detaily, ani výšku pokuty, a to až do právoplatného skončenia konania,“ uviedla pre TASR v minulosti Lucia Bezáková z odboru právnych služieb úradu.

Chybička „se vloudila“

Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO sa vtedy vyjadril, že OĽANO rešpektuje a dodržiava právo občanov na ochranu osobných údajov. Dnešné rozhodnutie úradu ale skôr dokazuje opak.

Hnutie OĽANO neporušilo v súvislosti s voľbami zákon prvý krát. Štátna volebná komisia strane Igora Matoviča v októbri minulého roka uložila pokutu 392 eur za to, že mu občianske združenie (OZ) Aktívna Dunajská Lužná poskytlo dve reklamné plochy a umiestnilo reklamu v Bratislave. (vo februári 2020. Dojčan vtedy uviedol:

„Tohto neúmyselného pochybenia počas volebnej kampane sme si vedomí a rozhodnutie komisie akceptujeme.“

Peter Dojčan, mediálny tím OĽANO

Zdá sa, že v Matovičovom hnutí majú buď problém s poznaním zákonov, alebo strašnú smolu na neúmyselné chyby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matoviča dobehli jeho ankety. Hnutie dostalo pokutu za neoprávnené spracúvanie údajov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti