eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominat OĽaNO).
Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Lengvarský predstavuje nový režim OP+: Dve dávky vám už na hromadné podujatia nepostačia!

Tak toto mnohých nepoteší! Slovensko má stále zaočkovanú len približne polovicu populácie, no minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽANO) už aj napriek tomu vymyslel spôsob, ako robiť v pandemickom režime rozdiely už aj medzi zaočkovanými. Na hromadné podujatie typu svadba, oslava, kar, alebo ples by sa po novom mali dostať len tí, ktorí sú zaočkovaní tromi dávkami vakcíny proti ochoreniu covid-19, alebo tí, ktorí chorobu prekonali.

Očkovaní dvomi dávkami sa budú musieť testovať a neočkovaných štát prakticky vylučuje zo spoločenského diania. Taká je realita nových pravidiel, ktoré majú vstúpiť do platnosti 19. januára. Lengvarský nové pravidlá predstavil v relácii Na telo Plus.

Bez troch dávok alebo testu sa nedostanete do hotela, ani na športové podujatie

„Niekde budú stačiť dve dávky očkovania, pri vysokorizikových aktivitách už bude potrebný aj test. Tretia dávka alebo test k očkovaniu bude potrebný v prípade účasti na svadbách, karoch, oslavách, plesoch,“ uviedol minister. V režime OP plus budú fungovať aj športové podujatia, alebo ubytovacie zariadenia. Deťom by pre tieto účely mal stačiť test, ktorý absolvujú v školách.

Vylučuje vláda neočkovaných zo spoločnosti?

Minister zdravotníctva však nijakým spôsobom nerieši zjavné vylučovanie neočkovaných zo spoločnosti. Je odborne preukázané, že dlhodobé vylúčenie zo spoločnosti môže mať vážne psychické následky na osoby, ktoré si týmto vylúčením prechádzajú. To, že opatrenia už ani len nespomínajú neočkovaných v súvislosti s možnou účasťou na spoločenských akciách, alebo na hromadných podujatiach, sa za takéto vylúčenie dá považovať. Riešenie je však v nedohľadne a vzhľadom na to, že očkovanie bolo vládou od začiatku prezentované ako dobrovoľné, by bolo určite na mieste s nejakým prísť.

Bude vás zaujímať:

  1. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
  2. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
  3. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!

Ďalšie úpravy opatrení

Okrem zavedenia režimu OP plus má minister zdravotníctva v pláne zrušiť farby v covid automate, alebo upraviť karanténu, ktorá v súčasnosti trvá 10 dní: „Ak by hrozili vysoké výpadky zamestnancov, budeme dĺžku karantény prehodnocovať,“ povedal minister s tým, že do úvahy sa bude brať očkovací status človeka. Najkratšia karanténa, možno len tri dni, by mala platiť pre ľudí so všetkými troma dávkami vakcíny.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský predstavuje nový režim OP+: Dve dávky vám už na hromadné podujatia nepostačia!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php