tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský chce regulovať zisk zdravotných poisťovní. Foto: tasr

Lengvarský chce zdravotným poisťovniam prikázať, ako majú naložiť so ziskom

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chce upraviť súčasný systém nakladania so zdravotnými odvodmi. Zaviesť chce tzv. optimálny výsledok hospodárenia, ktorý má zabezpečiť reguláciu zisku zdravotných poisťovní. Zmeny má priniesť novela zákona o zdravotnom poistení, ktorú rezort pod vedením Vladimíra Lengvarského z OĽaNO predložil do medzirezortného pripomienkového konania.  

„Regulácia spočíva v skutočnosti, že v prípade dosiahnutia zisku vyššieho ako je optimálny hospodársky výsledok, bude musieť byť suma, o ktorú skutočný zisk presahuje optimálny hospodárky výsledok, použitá iba na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre poistencov zdravotnej poisťovne,“ uvádza ministerstvo v materiáli.

Mohlo by vás zaujímať

  1. vakcína, covid, očkovanie, peniaze
  2. Vstup do Fakultnej nemocnice v Nitre.
  3. Peniaze, bankovky, eurá

Zámer už skôr kritizovala súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera. Snaha o ďalšiu reguláciu zisku zdravotných poisťovní podľa nej neprinesie nič pacientom, zdravotnému systému ani zdravotníkom. Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa zámer uvítala s tým, že má priniesť transparentnosť v prerozdeľovaní verejných zdrojov tak, aby boli všetky od poistencov použité na zdravotnú starostlivosť.

Pacient chce kvalitu

Analytik INESS Martin Vlachynský v tejto súvislosti skonštatoval, že pacienta nezaujíma zisk zdravotnej poisťovne, ale kvalita a rozsah služieb, ktoré mu nakúpi. Podotkol, že namiesto toho, aby ministerstvo vytvorilo kvalitné prostredie na súperenie zdravotných poisťovní, vyťahuje zástupné témy, ako zákaz zisku, obmedzenie zisku či primeraný zisk.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský chce zdravotným poisťovniam prikázať, ako majú naložiť so ziskom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku