eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Lekárka šokuje. Pred kamerami sa očkovali ľudia. V skutočnosti je to takto!

Tak toto už je silná káva. Na Slovensku už nejaký ten týždeň riešime, ako dostať vakcíny proti COVID-19 bližšie k ľuďom a zvýšiť tak zaočkovanosť. Od 1. júla mali vo svojich ambulanciách očkovať aj lekári. Podľa jednej z nich sa však nič nedeje.

„1. júla sa na Orave udialo jedno veľké divadlo,“ začala z ostra lekárka Jana Bendová, ktorá očkovala aj v centrách a bojovala za to, aby bolo možné očkovať v ambulanciách. „Minister zdravotníctva občanom sľúbil, že 1. júla začnú všeobecní lekári očkovať v ambulanciách svojich pacientov. Je 8. júla a očkovanie ešte stále nefunguje, pretože ministerstvo zdravotníctva nastavilo proces tak, že trvá oveľa dlhšie,“ napísala na sociálnu sieť Bendová a pripojila aj pikošku.

Iba divadlo? 1. júla zaočkovali na Orave za prítomnosti premiéra šesť ľudí. Lekárka tvrdí, že odvtedy nikoho. – Foto: tasr

„No sľub je sľub a tak sa presne 1. júla na Oravu dostavili pán premiér Heger s pánom ministrom Lengvarským a pred kamerami sa zaočkovalo šesť ľudí, len aby to vyzeralo, že sľub bol splnený. Odvtedy nikto,“ šokovala lekárka, ktorá je sklamaná takýmto prístupom. „My ostatní lekári, ktorí naozaj očkovať chceme, vyzeráme potom ako neschopní hlupáci,“ dodala.

Podľa lekárky sa ešte stále v ambulanciách neočkuje. – Foto: tasr

Lekárka má uzavretú zmluvu od 7. júla a konečne mohla objednať vakcíny. „Ešte netušíme, kedy prídu,“ prezradila. V danej veci sme oslovili aj samotné ministerstvo zdravotníctva. Rezort to tak čierne nevidí. „Aktuálne evidujeme záujem 483 lekárov o očkovanie v ambulanciách. V teréne už očkujú viacerí lekári, ku včerajšiemu dňu (pozn. 8 júla) sme evidovali takmer 100 zaočkovaných ľudí proti ochoreniu COVID-19 v ambulanciách,“ povedala pre eReport.sk hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Zároveň dodala, že najväčší záujem prejavili lekári z prešovského a žilinského regiónu. „Zmluvy sa postupne spracúvajú a sú zasielané lekárom. Počet očkujúcich lekárov tak plynule postupne rastie,“ uzavrela hovorkyňa.

Viac o očkovaní si prečítate tu:

  1. Eduard Heger (OĽANO)
  2. Drucker OSTRO kritizuje Hegera


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekárka šokuje. Pred kamerami sa očkovali ľudia. V skutočnosti je to takto!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti