eReport.sk
Primár Jakub Hložník
Primár Jakub Hložník. Zdroj: fb/mzsr

Lekár šokuje: Čo všetko sa môže stať, keď liečia pacienta s covidom

Nechcete vakcínu ani za svet? Je to vaše telo, vaše rozhodnutie a pri pomyslení, že by vás mali očkovať vás oblieva studený pot? Primár anesteziológie Jakub Hložník vám teda odkazuje, že pravda o zdravotných rizikách je aj takáto.

Primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Jakub Hložník zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti záber s množstvom liekov. Píše, že ide o časť liekov, ktoré dostávajú pacienti s covid hospitalizovaní v kritickom stave na ich oddelení.

„Väčšina z týchto liekov má potencionálne závažné vedľajšie účinky. Napríklad po nízkomolekulárnych heparínoch môžete mať krvácanie do čriev či do mozgu, po kortikoidoch cukrovku ci zlyhanie imunity, po antibiotikách alergickú reakciu so zastavením srdca či ťažký zápal čreva, po dlhšej sedácii (umelý spánok pri umelej ventilácii pľúc), ťažké abstinenčné príznaky a takto by som mohol pokračovať,“ chŕli jeden problém za druhým.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vladimír Krčméry (v popredí uprostred) počas tlačovky.

Dodáva, že žiaden výrobca či dokonca štát neručí, že pacient nebude mať po týchto liekoch nežiadúce či až smrteľné komplikácie.

A riziko nie sú len samotné lieky, ale aj spôsob podávania. „Na to aby sme pacientovi mohli tie lieky podávať musíme mu zakanylovať veľkú žilu či už na krku alebo pod kľúčnou kosťou, pričom môže dôjsť k poškodeniu cievy s vykrvácaním do hrudníka alebo s punkciou pohrudnicnej dutiny a vzniku pneumotoraxu so spľasnutím pľúc, plus pri dlhodobom zavedení katétra do cievy môže spôsobiť otravu krvi ci trombózu….,“ uzatvára nelichotivú bilanciu rizík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekár šokuje: Čo všetko sa môže stať, keď liečia pacienta s covidom

8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre