tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lehel Horváth, foto: tasr

Lehel Horváth obžalovaný z piatich vrážd zostáva vo väzbe

AKTUALIZOVANÉ – Lehel Horváth obžalovaný z piatich vrážd zostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom v stredu Najvyšší súd SR. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 1T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol tak, že obžalovaného L. H. ponechal v útekovej a preventívnej väzbe,“ dodala Važanová.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku koncom februára zamietol žiadosť Lehela Horvátha o prepustenie z väzby s tým, že dôvody väzby naďalej trvajú a nenahradil ju obmedzeniami. Lehel Horváth argumentoval nezákonnou väzbou a prieťahmi v konaní.

Lehel Horváth je okrem vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Medzi zavraždenými je bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Sátorovo telo sa doteraz nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Lehel Horváth ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny. Prvej vraždy Čabu Kariku sa mal dopustiť už v roku 2003. Obete zakopával v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede. Pojednávania sú na plánované pred ŠTS na apríl a máj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lehel Horváth obžalovaný z piatich vrážd zostáva vo väzbe

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku