eReport.sk
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dokonale pokoril moderátora BBC. Foto: tasr/ap

Lavrov sa ohradil: Západné médiá skresľujú ruské hrozby!

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v nedeľu uviedol, že jeho krajina sa snaží zabrániť jadrovej vojne a neblokuje úsilie v tomto smere. V rozhovore pre taliansku televíziu tiež povedal, že blížiace sa oslavy konca druhej svetovej vojny nebudú mať vplyv na operácie ruských síl na Ukrajine. TASR informácie prevzala zo stanice BBC a agentúry Reuters.

„Západné médiá skresľujú ruské hrozby,“ povedal Lavrov po rusky prostredníctvom tlmočníka. „Rusko nikdy neprerušilo úsilie o dosiahnutie dohôd, ktoré garantujú, že k jadrovej vojne nikdy nedôjde,“ vyhlásil šéf ruskej diplomacie. Zopakoval tiež tvrdenia Moskvy, že chce zaistiť bezpečnosť proruských obyvateľov východu Ukrajiny, pričom v susednej krajine bojuje proti nacizmu.

Hovoril aj o chystaných oslavách v Moskve

Lavrov reagoval aj na otázku, či výročie víťazstva v druhej svetovej vojne, ktoré si Rusko pripomína oslavami 9. mája, nebude zlomovým bodom vo vojne na Ukrajine. „Naši vojaci nebudú zakladať svoje akcie na konkrétnom dátume,“ povedal minister. „Naše víťazstvo si pripomenieme slávnostne, ale načasovanie a rýchlosť toho, čo sa deje na Ukrajine, bude závisieť od potreby minimalizovania rizík pre civilistov a ruských vojakov,“ doplnil.

Britský minister obrany Ben Wallace minulý týždeň vyjadril predpoklad, že ruský prezident Vladimir Putin pripravuje na 9. mája dôležité oznámenie, pripomína BBC.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.
  2. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  3. Rusko bude naďalej pomáhať
  4. Rusko bude naďalej pomáhať
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Podľa Lavrova Zelenský zlyháva

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov sa ohradil: Západné médiá skresľujú ruské hrozby!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie