tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov hovorí počas zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov hovorí počas zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN. Foto: tasr/ap

Lavrov na zasadnutí OSN: USA a ich spojenci zakrývajú zločiny kyjevského režimu!

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo štvrtok na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN odmietol obvinenia Západu týkajúce sa ofenzívy na Ukrajine. Namiesto toho vyzval na potrestanie vlády v Kyjeve.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Na archívnej satelitnej snímke z 28. augusta 2022 je pohľad na ruskými vojskami okupovanú Záporožskú jadrovú elektráreň (ZAES) v Záporoží na Ukrajine.
  4. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  5. Srbský minister zahraničných vecí Nikola Selakovič, archívna snímka.
  6. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.

„Spojené štáty a ich spojenci s tichým súhlasom medzinárodných organizácií pre ľudské práva zakrývajú zločiny kyjevského režimu,“ vyhlásil Lavrov po tom, čo si účastníci zasadnutia vypočuli obvinenia Moskvy zo zločinov páchaných na Ukrajine.

Lavrov hovoril o propagandistickej operácii

Lavrov povedal, že úsilie Ukrajiny viniť Rusko z vojnových zločinov je „propagandistickou operáciou“ a Ukrajinu nazval „totalitnou“ krajinou. Vyjadril tiež „znepokojenie čo sa týka osudu ruských vojakov, ktorí sa stali na Ukrajine zajatcami“.

Prokurátor Medzinárodného trestného súdu (ICC) so sídlom v Haagu Karim Khan 15 členom BR OSN povedal, že existujú „rozumné dôvody“ domnievať sa, že na Ukrajine boli spáchané zločiny v jurisdikcii tohto súdu. Medzi tie spadajú vojnové zločiny, zločiny proti ľudskosti, genocída a zločiny agresie. Lavrov konštatoval, že  práci ICC „nedôveruje“.

CNN Lavrov po svojom prejave zo zasadnutia odišiel

Prioritami vyšetrovania ICC sú podľa Khana úmyselné útoky na civilné objekty a presuny obyvateľstva – vrátane detí – z Ukrajiny. Spojené štáty oznámili, že podľa odhadov rôznych zdrojov, vrátane Moskvy, úrady od začiatku ofenzívy na Ukrajine „vypočúvali, zadržali a násilne deportovali“ do Ruska do 1,6 milióna Ukrajincov.

Stanica Sky News píše, že Lavrov po svojom prejave zo zasadnutia BR OSN odišiel. Ako predtým uviedla agentúra DPA, dostavil sa tam s 90-minútovým omeškaním. Následne vystúpil šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba, ktorý povedal, že ruskí diplomati sú „spoluvinníkmi“ a podieľajú sa na „zakrývaní“ zločinov Moskvy, píše stanica Sky News.

Kuleba opäť žiadal zbrane, viac zbraní

Kuleba oslovil zúčastnených slovami: „Mnohí z vás ma teraz počúvate a budete mať na mysli jedinú otázku – existuje šanca na mier? Bude Ukrajina rokovať s Ruskom, aby ukončila túto vojnu?“

„Chcem sa vyjadriť celkom jasne – nijaká krajina na svete netúži po mieri viac než Ukrajina. Nikdy sme túto vojnu nechceli a nikdy sme si ju nezvolili. Chceme jednoducho žiť normálne životy,“ povedal Kuleba, ktorý apeloval na „solidaritu a jednotu“ členských krajín OSN ohľadom pomoci Kyjevu v boji proti ruským inváznym silám. „Najlepší spôsob, ako zabrániť ďalším ruským zverstvám, je poskytnúť Ukrajine viac potrebných zbraní,“ dodal.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov na zasadnutí OSN: USA a ich spojenci zakrývajú zločiny kyjevského režimu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku