eReport.sk

Nebojte sa starnutia. Sex po päťdesiatke je vraj najkrajší

Viete, že si musíte vážiť malé okamihy

Zoznámite sa s niekým novým a cítite sa skvele. Je tu svetlo, smiech a láska. Jedného dňa obaja sedíte v priateľskom tichu na opačných koncoch pohovky a obaja ste hlboko ponorení do svojich kníh. A uvedomujete si, že aj keď to ani zďaleka nie je dramaticky romantický okamih, ste zaplavení obrovskou spokojnosťou a končí to blahom. Tieto malé, magické okamihy si viete dokonale vychutnať.

V mladosti ste mohli mať pocit, že spokojnosť je iným slovom pre fantáziu a snívali ste o vzrušujúcom partnerovi, ktorý naplní vaše dni divokou, ohnivou vášňou. Alebo ste malé momenty považovali za samozrejmosť. V čase, keď máte päťdesiat rokov, viete, že by ste nemali brať nič ako samozrejmosť, a že tieto malé, dokonalé a spokojné chvíle sú vzácne. Už viete, že keď nájdete dokonalú lásku, musíte si ju vážiť. A vy si ju už vážiť viete. Zamilovanosť nad 50 vás naučí byť vďačnými za to, že ste sa našli – a to je skutočne krásna lekcia, z ktorej sa môžete veľa naučiť.

Foto: shutterstock

Zamilovať sa po päťdesiatke znamená, že milujete niekoho, kto miluje vás

Rozvody z dôvodu „prestali sme si rozumieť“ sú už také bežné ako klišé. Toto slovné spojenie však v skutočnosti nevystihuje problém, ktorý je podstatou situácie. V skutočnosti to môže byť tým, že ste „vyrástli“ do ľudí, akí v skutočnosti ste.

Keď ste sa brali mladí, verili ste, že to je skutočná láska. A hoci aj bola, nakoniec ste sa začali vzďaľovať rôznymi názormi, pohľadmi na život a „vyrástli“ ste. Zrazu ste zistili, že potrebujete iný druh lásky. Takéto príbehy sú veľmi časté.

Aj keď nikdy nie je ľahké rozlúčiť sa s prvou láskou, pravdou je, že niekedy musíte opustiť to, čo už nefunguje, aby ste našli to, čo fungovať bude. A zamilovať sa po päťdesiatke môže skutočne a naozaj fungovať, pretože vám dáva čarovnú šancu nájsť niekoho, kto bude zbožňovať vašu dospelú a zrelú verziu.

Čo na to odborníčka? Čítajte tu:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebojte sa starnutia. Sex po päťdesiatke je vraj najkrajší

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie