tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: shutterstock

Nebojte sa starnutia. Sex po päťdesiatke je vraj najkrajší

Ak máte viac ako 50 rokov, je pravdepodobné, že ste vo svojom živote už lásku alebo dve zažili. Možno trvali niekoľko desaťročí – manželstvo, deti, splatená hypotéka. Možno to boli len krátke vzplanutia, ktorých iskra stále osvetľuje vaše matné spomienky. Tak či onak, tento druh vášne je už vaša minulosť, hra určená pre mladších ľudí, pre tých, ktorí majú viac energie a menej šedín. Správne? Tak to určite nie! Aj po päťdesiatke je možné sa bláznivo zamilovať!

Áno, Amor vás môže trafiť svojim šípom kedykoľvek. A tí, ktorí to po päťdesiatke zažili často hovoria, že je to dokonca najlepšia a najkrajšia láska zo všetkých. Máme pre vás pár dôvodov, prečo si nájsť lásku v päťdesiatke alebo aj neskôr, môže pôsobiť ako kúzlo.

S láskou po päťdesiatke prichádza menší spoločenský tlak

Keď ste mladší a nájdete svoju lásku, prichádzajú veľké očakávania od vás, ale aj od vašich blízkych. Plánujete si budúcnosť, bývanie, deti… A na druhej strane, je to rodina, svokra, priatelia, ktorí neustále prichádzajú s otázkami: Prečo ste sa ešte nezobrali? Kde plánujete bývať? Kedy budete mať deti? A ak už dieťa máte, prichádza otázka: Kedy budete mať ďalšie? Takýto tlak na splnenie všetkých plánov a vašich očakávaní, či očakávaní od rodiny môže byť intenzívny a nakoniec zistíte, že ste vo vzťahu len „plnili plán“.

Zamilovať sa po 50-ke je vítaným oddychom od toho všetkého. V čase, keď dosiahnete 50 rokov, je otázka o deťoch pravdepodobne už dávno zodpovedaná. Väčšina 50+ už má s manželstvom svoje skúsenosti. Či už lepšie alebo horšie. Pravdepodobne ak začnete randiť v tomto veku, do manželstva sa veľmi nehrniete. A ak áno, tak iba preto, že to naozaj chcete, ale nie preto, že vás do toho niekto tlačí. Aj tlak priateľov a rodiny môže byť miernejší: videli, že ste sa usadili a tentoraz chcú, aby ste boli šťastní.

To všetko znamená, že nová láska medzi dvoma partnermi nad 50 rokov má priestor na dýchanie. Bez zoznamov míľnikov schválených spoločnosťou, ktoré majú byť dosiahnuté, si staršie páry môžu slobodne určiť vlastné tempo. A to si vo vzťahu určujú iba títo dvaja a nikto iný.

Foto: shutterstock

Viete bez problémov povedať čo chcete a čo očakávate (a teraz nehovoríme o sexe)

V puberte, dvadsiatke alebo dokonca tridsiatke ste možno robili kompromisy, ústupky, akceptovali ste najrôznejšie zlé vlastnosti, pretože ste sa báli, že svoju lásku stratíte. Nevedeli ste, že láska môže byť iná. Netušili ste, že vy máte oveľa vyššiu hodnotu.

V čase, keď dosiahnete päťdesiatku, sa predsa len stane niečo úžasné: uvedomíte si, že máte poriadnu dávku životných a milostných skúseností. A to vám dáva múdrosť a silu to ustáť a neprijímať žiadne vzťahové hry, ktoré vás robia nešťastnými. Naučili ste sa, čo od lásky chcete, čo môžete dať a ako o týchto pocitoch hovoriť. A táto kombinácia znamená, že sa môžete zamilovať po päťdesiatke s otvorenými očami a srdcom.

Viete bez problémov povedať čo chcete a čo očakávate (dobre, teraz už o sexe hovoríme)

Poznáte sami seba a nemáte problém hovoriť o tom, čo chcete, čo sa vám páči. Milovanie sa po 50-tke je často vášnivejšie a istejšie a viete ho lepšie precítiť. Uvedomujete si, že život je jednoducho príliš krátky na to, aby vás brzdil, a že objatia a sex sú objatiami radosti. Nehanbite sa za sex. Je to potešenie a máte na to plné právo. A ak si to dovolíte, môže vás dostať do iných dimenzií.

Aké sú ďalšie dôvody? Čítajte tu:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebojte sa starnutia. Sex po päťdesiatke je vraj najkrajší

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku