Ilustračná snímka, zdroj:shutterstock

Kuriózny prípad z Bosny: Fanúšikovia neboli spokojný s rozhodcovým výkonom. Kruto sa mu pomstili!

Fanúšikovia bosnianskeho futbalového klubu Velež Mostar zapálili auto rozhodcu po tom, čo ich nahnevali jeho rozhodnutia v utorkovom zápase prvoligistu.

Stretnutie s tímom Borac Banja Luka (0:2) bolo prerušené niekoľko minút pred koncom, kedy na hraciu plochu vtrhlo niekoľko desiatok nahnevaných priaznivcov domácich. „Auto rozhodcu Sabriju Topaloviča, v ktorom cestovali aj jeho dvaja asistenti, zablokovalo v tuneli iné vozidlo so štyrmi osobami. Po tom, čo jeho auto poškodil, hodili do neho horiacu fakľu,“ cituje agentúra AFP nemenovaného policajného dôstojníka.

Už počas stretnutia fanúšikovia hlasno protestovali proti niektorým verdiktom arbitra a v 82. minúte vtrhli na ihrisko po druhom góle úradujúceho majstra krajiny. Podobné incidenty sú v bosnianskom futbale zriedkavé napriek skutočnosti, že rozhodcovia čelia čas od času obvineniam z korupcie.