eReport.sk
Ukrajinskí vojaci jazdia na obrnených transportéroch
Bulharský prezident Radev odmietol poslať na Ukrajinu obrnené transportéry. Ilustračné foto: tasr/ap

Kto strieľal? Pri pokuse o útek z Ukrajiny bol zabitý izraelský občan!


Izraelské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok oznámilo, že pri pokuse o útek z Ukrajiny do Moldavska prišiel o život občan Izraela. TASR túto správu prevzala od agentúry AFP.

Ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že Izraelčan “sa nachádzal na Ukrajine v kolóne áut smerujúcej k moldavských hraniciam a bol zabitý pri streľbe, ktorá zasiahla jeho auto”. Príslušné úrady sú v kontakte s mužovou manželkou, ktorá je na Ukrajine s ich deťmi, dodal rezort zahraničia.

Kto na vozidlo strieľal, ministerstvo neuviedlo. Od štvrtkového začiatku ruskej invázie ušlo z Ukrajiny podľa ministerstva približne 2000 Izraelčanov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto strieľal? Pri pokuse o útek z Ukrajiny bol zabitý izraelský občan!