eReport.sk
V kritickom stave?
Čečenský vodca Ramzan Kadyrov, foto:tasr

Kto nahradí vodcu Čečenska? Kadyrov si vybral jedného zo svojich nástupcov. Vymenoval ho za premiéra


Za nového predsedu čečenskej vlády bol vymenovaný doterajší predseda republikového parlamentu Magomed Daudov. Ako kandidáta ho navrhol čečenský vodca Ramzan Kadyrov.

Ako v sobotu informovala stanica Rádio Sloboda (RFE/RL), Daudov to uviedol v statuse zverejnenom na svojom konte na platforme Telegram.

Exšéf parlamentu Daudov

Daudov, ktorý stál na čele čečenského parlamentu takmer deväť rokov, sa Kadyrovovi poďakoval za dôveru a prisľúbil, že „vynaloží maximálne úsilie na dosiahnutie kvalitných riešení pre vytýčené úlohy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zaujímavé odlišnosti
  2. Putin Zelenskyj
  3. Bývalý minister školstva

Daudovov predchodca, Muslim Chučijev, bol vymenovaný za poradcu staronového ruského premiéra Michaila Mišustina. Post predsedu čečenského parlamentu teraz zastáva Šajd Žamaldajev, ktorý bol podpredsedom zákonodarného zboru.

Vážna choroba Kadyrova?

K zmenám v Kadyrovovom najbližšom okolí dochádza v čase, keď sa opäť objavili dohady o jeho vážnej chorobe. Daudov je považovaný za Kadyrovovu „pravú ruku“ a jedného z jeho možných nástupcov. Za úlohu v masových porušovaniach ľudských práv v Čečensku sú na Daudova uvalené americké a britské sankcie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto nahradí vodcu Čečenska? Kadyrov si vybral jedného zo svojich nástupcov. Vymenoval ho za premiéra

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: